HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 15 Mayıs 2017

EİB Moda Tasarım Yarışması'nda Birincilik Emre Pakel’in Oldu

Magazinizmir
Türkiye'de istihdam ve ihracatın lokomotifi Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörü ile tasarımcı gençler arasında köprü görevi gören Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Moda Tasarım Yarışması, 12’inci senesinde yine görsel bir şölene imza attı.

Yarışmanın final defilesi ve ödül töreni, İzmir’in ilk yerleşim yeri olan Yeşilova Höyüğü’nde yapıldı. Ünlü mankenlerden Ece Sükan’ın sunumuyla gerçekleşen organizasyonda, 10 genç tasarımcının 40 parçalık ürünleri yerli ve yabancı 40 model tarafından sergilendi.

Öner Evez’in koreografisiyle yapılan defilede, sıra dışı tasarımlar ön plandaydı. Yarışmada Emre Pakel birinciliği kazanırken, Harun Çifçi ikinci, Ece Dörtköşe de üçüncülüğü elde etti. İzmir’in iş, sanat, moda, cemiyet ve basın hayatından 400 ismin yer aldığı final defilesi sonrasında davetliler, Vasalina Popova & Dj Queto’nun canlı performansıyla keyifli dakikalar geçirdi.

Genç tasarımcılar Berrin Özer, Dilara Karaca, Ece Dörtköşe, Ece Metiner, Elif Uysal, Emre Pakel, Harun Çifçi, İpek Çetinoyar, Özgün İnceoğlu ve Yağmur Aysan’ın “Re-FORM” temasına göre hazırladıkları tasarımları bu sene de ünlü isimler oyladı.

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EİB Moda Tasarım Yarışması Komite Başkanı Burak Sertbaş’ın başkanlık yaptığı jüride, ünlü moda tasarımcıları Gül Ağış, Dilek Hanif, Özlem Kaya, Ayşe Deniz Yeğin, Hatice Gökçe, Gökçe Güner, Sakıp Sabancı Müzesi ürün tasarımcısı Bige Ökten, kreatif direktör Ceyda Balaban, stil danışmanı Ece Sükan, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Dilek Süslüer ve Üniteks Tekstil’den Gamze Ünsal yer aldı. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN