EGOD Üyelerinin 20. Yıl Gururu

İzmir’de 1995 yılında İsmail Kazcıoğlu, Cemalettin Tekgezen, Selami Özpoyraz, Ömer Kaplan, Hüseyin Ünal, Mustafa İduğ başta olmak üzere önde gelen otomotivcilerin kurduğu Ege Otomotiv Derneği, (EGOD) 20. yıl gurunu yaşıyor.20 yıl içinde kentte otomotiv sektörünün sorunlarının çözümü ve gelişmesi için projeler üreten EGOD, yeni dönemde de aynı şekilde yoluna devam etmeyi hedefliyor.

Derneğin varoluş misyonu gereği sektörle ilgili hizmet ve üretim sağlayan tüm firmalar ile temsilcilerini bir araya getirerek tek ses olmayı hedeflediklerini belirten EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, geçen yirmi yıllık süre içinde otomotiv sektörünün hak ettiği saygınlığı kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.

Sorunlara çare aradık

Yirmi yıllık süre zarfında dernek olarak birçok önemli projeye imza attıklarını dile getiren İduğ, “Derneğimiz, otomotiv sektörümüzün sorunlarını anlatan, duyuran hiçbir kurum olmamasından doğan ihtiyaç neticesinde kuruldu. Her geçen yıl daha fazla kurumsallaşarak sektörümüzün sorunlarına derinlemesine irdeledik. Son dönemde üniversitelerle işbirliği yaparak akademisyenler nezdinde yaptığımız piyasa araştırmalarını bir dosya haline getirerek yasa koyucu mercilerle paylaştık. Sağlık ve akaryakıt alanında faaliyet gösteren kurumlarla yaptığımız karşılıklı anlaşmalarla üyelerimize avantajlar sağladık. İzmir’de otomotiv fuarı düzenledik. Otomotiv zirveleri düzenledik. Bundan sonra da sektörümüzün iyileşmesi ve bulunduğu yerden bir sonraki basamağa sıçraması için var gücümüzle yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EGOD, İsmail Kazcıoğlu, Cemalettin Tekgezen, Selami Özpoyraz, Ömer Kaplan, Hüseyin Ünal, Mustafa İduğ, otomotiv, Ege Otomotiv Derneği, yasa koyucu, Sağlık, akaryakıt, otomotiv fuar, İzmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti, izmir iş dünyası