EBİAD Süleyman Seba İle Merhaba Dedi

Ege Beşiktaşlı İşadamları Derneği (EBİAD), İzmir protokolü ve Beşiktaşlıların katılımı ile açıldı.Açılışında ilk sosyal sorumluluk faaliyetini hayata geçiren EBİAD, İzmir’e Süleyman Seba heykelini kazandırdı. Açılışta Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkan Yardımcısı Ahmet Nur Çebi ,İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, Bornova Kaymakamı Kadri Canan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Ege Bölgesi’ndeki Beşiktaş taraftar derneklerinin temsilcileri katıldı.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkan Yardımcısı Ahmet Nur Çebi, Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği’nin kuruluşunu kutlarken, Süleyman Seba heykelinin İzmir’de yer almasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti, Çebi, “EBİAD’ın birçok başarıya imza atacağına inanıyoruz. Kulübümüze desteklerini bekliyoruz” dedi.
EBİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Alkışel, EBİAD ‘ın dernek binasının açılışını, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün efsane başkanı Süleyman Seba’nın heykelinin açılışı ile birlikte gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, engelli çocuklara da sürprizleri olduğunu söyledi. Alkışel, “EBİAD’ı Beşiktaş ruhunu sosyal projelere yansıtmak, kulübümüze İzmir ve Ege’den destek vermek amacıyla kurduk. Türk futbol tarihinin değerli isimlerinden, kulübümüzün efsane başkanı Süleyman Seba’nın ismini, İzmir’de yaşatmak ve yeni kuşaklara tanıtabilmek için Bornova Büyük Park’ta Başkan Yardımcımız Mahir Kaplan’ın sponsorluğunda yapımını gerçekleştirdik.

Bize bu imkanı sağlayan Bornova Belediyesi’ne teşekkür ederek, 10 üyemizin sponsorluğu ile Bornova’da 10 ayrı parka engelli salıncağı bağışladık. Engelli çocuklarımızın mutluluğunun vereceği güçle, bu yıl ligi başarıyla kapatmayı umuyoruz” dedi.
EBİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahir Kaplan, Ege Beşiktaşlı İş Adamları’nın sadece Beşiktaş Jimnastik Klübü için değil, İzmir ve Ege Bölgesi için de büyük hedefleri olduğunu belirterek, Süleyman Seba heykeli ile İzmir’e anlamlı bir eser kazandırdıklarını vurguladı. Kaplan, “Süleyman Seba, Büyük Park’ta gençlere, çocuklara sporun güzelliklerini, taraftarlık ruhunu anlatmaya devam edecek. Çocuklar bizim için önemli. Bu nedenle ilk sosyal sorumluluk projemizi engelli çocuklarımız için düşündük ve çocuklarımız çocukluklarını engelsiz yaşayabilsin, diye onlar için salıncaklar yaptırdık. Bu salıncaklar Bornova’da 10 ayrı parkta yer alıyor” diye konuştu.

İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı ve Bornova Kaymakamı Kadri Canan, Beşiktaş Camiası için EBİAD’ın kuruluşunun hayırlı olmasını dilerken, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Süleyman Seba’nın İzmir’e emanet edilmiş olmasından büyük mutluluk duyduklarını vurguladı. Yüksel, Türk Spor yaşamının duayeni Süleyman Seba’ya tüm İzmirlilerin sahip çıkacağını, koruyup kollayacağına söyledi.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise Türk spor tarihi ve tüm kulüpler için değerli bir isim olan Süleyman Seba heykelinin Büyük Park’ta bulunmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, EBİAD üyelerinin sponsorluğu ile yaptırılan Engelli salıncakları için teşekkür etti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Süleyman Seba, Ege Beşiktaşlı İşadamları Derneği, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Ahmet Nur Çebi, İbrahim Ballı, Kadri Canan, Olgun Atila, Alaattin Yüksel, A. Kadir Alkışel, Mahir Kaplan, Ege Bölgesi, İzmir, bornova, büyükpark, engelli salıncağı, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti