Duvarları Barışa Boyayacaklar

Ege Rotaract Kulübü hami kulübü olan Ege Rotary Kulübü'nün de desteğini alarak Dünya'da ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası bir proje başlattı.11 Ülke'nin katıldığı "Uluslararası Balkanlar Barış ve Kardeşlik Projesi" eski ve yıpranmış bir duvarın çocuklar tarafından "Barış ve Kardeşlik" temaları ile boyamasından oluşuyor.

Ege Rotaract kulübü Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Slovenya, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan ve Türkiye'nin katılımıyla gerçekleşen Uluslararası bir proje başlattı. 11 Ülkenin çocuklarının katıldığı projede çocuklar seçtikleri bir duvara içlerinden geldiği gibi barışı simgeleyen resimler yapacaklar. Projenin Türkiye ayağında Karabağlar İyiburnaz İlköğretim Okulu'nun duvarını 6-10 yaş arası çocuklarla birlikte boyayan Ege Rotaract Kulübü Başkanı Burak Terlemez "Duvarı boyarken herhangi bir resim şartımız yok. Barış ve kardeşliği içeren her kompozisyonu kullanabilirler.

Tek şartımız çocuklarla birlikte boyanması. Bu projemizde amacımız, evrensel barışı hedefleyen Rotary'nin barışa olan ihtiyacımızı geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarla birlikte göstermek" şeklinde konuştu. Terlemez projenin sonunda bir de sürpriz olduğunu belirterek "boyama işlemi sırasında çalışmanın doğallığını bozmayacak fotoğraflar ve videolar alıyoruz. Projenin sonunda 10 ülkeden gelen bu görselleri kendi çektiğimiz görüntüler ile birleştirerek bir kısa film haline getireceğiz" dedi.

Bir yıl boyunca devam edecek çalışma yapılan kısa filmin projeye katılan tüm ülkelerde gösterimiyle sona erecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Rotaract Kulübü İzmir, İzmir Ege Rotaract Kulübü, Burak Terlemez, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti