HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 4 Aralık 2018

Dünya Engelliler Günü’nde 'Oyun Birlikte Hayat Birlikte' Sesleri Yükseldi

Magazinizmir
"Oyun birlikte, hayat birlikte" diyerek herkesi harekete geçmeye çağıran Özel Olimpiyatlar Türkiye, Dünya Engelliler Günü’nde İzmir ve Ankara’da özel ve partner sporcuları bir araya getirdi. Farklı spor branşları ve etkinliklerle eğlenen sporcular madalyalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Birlikte Atan Kalpler’ Ankara’da Bir Araya Getirdi

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin yaşıtlarıyla spor yoluyla kaynaşmasını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Bilkent Lisesi iş birliğiyle ‘Birlikte Atan Kalpler’ etkinliği düzenledi. Toplamda 110 özel ve partner sporcunun katıldığı etkinliklerde, 3x3 karma basketbol ve eğlenceli atletizm branşlarında oyunlar oynandı.
Bilkent Lisesi’nden 100 gönüllü öğrencinin de katıldığı ‘Birlikte Atan Kalpler’ etkinliğinde hep birlikte öğrenip eğlenmenin keyfini çıkaran sporcular, etkinlik sonrası madalyalarını alarak fotoğraf çektirdi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Arasında İyi Niyet Anlaşması İmzalandı

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve İzmir Ekonomi Üniversitesi, aralarındaki iş birliğini artırmak için iyi niyet anlaşması imzaladı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleşen imza töreninde Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener hazır bulundu. Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin iş birliği yaptığı üniversite sayısı İzmir Ekonomi Üniversitesi ile birlikte toplamda 25’e ulaştı.

'Minik Sporcular' Gönülleri Fethetti

Özel Olimpiyatlar Türkiye minik sporcuları da Dünya Engeliler Günü’nde İzmir Ege Üniversitesi’nde bir araya geldi. P&G Türkiye ve Migros’un da destekleriyle yürütülen ‘Minik Sporcular Projesi’ kapsamında birlikte oyunlar oynayan 2-7 yaş arasındaki özel sporcular psikomotor becerilerini geliştirme yolunda bir adım daha attı.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek, İzmir Ege Üniversitesi’nde Dünya Engelliler Günü kapsamında katıldığı panelde özel çocukları, dar sınırlardan çıkarıp yaşamın akışı içine çekmeyi amaçladıklarının altını çizerek, “Her çocuk özeldir; fakat bazıları daha özeldir diyerek, tam 35 yıldır aynı heyecan ve şevkle aradaki engelleri kaldırmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle hayatında fark yarattığımız kişi sayısı on binleri buldu. Daha fazla spor dalında, daha çok sayıda özel eğitim gereksinimi olan bireye ulaşmak, hayatlarına dokunmak tek hedefimiz. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde özel sporcularımızın neler başarabildiğini görüyor, mücadelelerine ve mutluluklarına ortak oluyoruz. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan çok insan var. Tek isteğimiz bu sayının daha da artması, daha çok özel çocuğa ulaşmak. 3 Aralık Engelliler Günü vesilesiyle birlikte daha fazla çocuğumuzun hayatını güzelleştirelim istiyoruz” dedi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN