HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 20 Ocak 2017

Down Sendromlu Çocuklarda Sahnede

Magazinizmir
İzmir Devlet Opera ve Balesi Bale Sanatçısı Neslihan Öztürk sahibi olduğu Neodans’ın dansçıları ile 21 Ocak- 04 Şubat 2017 Sabancı Kültür Merkezi’nde Kırmızı Çizmeli Kedi Müzikali sergileyecek.

Çocukların sömestr tatiline girmesi ile İzmir’de çocukla sanatı buluşturmayı hedefleyen Neodans kurucusu Neslihan Öztürk Kırmızı Çizmeli Kedi Müzikali’nin hemen ardından Alaaddin’in Sihirli Lambası Müzikali ile 40 harika çocuk ve gençle gösterim gerçekleştireceklerinin müjdesini verdi. Öztürk; "Amacımız çocuk ve gençleri sanat ile buluşturmayı, onların en çok ihtiyaç duyduğu dönemde hem psikolojilerini hem de beden yapılarını güçlendirmeyi, kabiliyetlerini ve özgüvenlerini uyandırmayı en önemlisi de sanata olan farkındalıklarını sağlam temellere oturtmayı" hedeflemektedir.

Bütün bunlara ilaveten sosyal sorumluluk çerçevesinde müzikallerimizde işitme engelli ya da down sendromlu gibi çeşitli sorunlara sahip ama yüreği sanata açık çocukları da müzikal kadrosuna katmakta ve onları da sahne ve sanatın bütünleştirici gücü ile bir araya getirmektedir. 

 

 

 

HABER: Mesut Varlık

FACEBOOK İLE BAĞLAN