Dokuz Eylül Rotary Kulübü'nden Muhteşem Konser

Dokuz Eylül Rotary Kulübü tarafından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen Erol Evgin, konseri İzmirlileri büyüledi.Sevilen sanatçı Erol Evgin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiği şarkı ve marşlardan oluşan eşsiz bir repertuvar ile hazırladığı "Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde" temalı konser büyük ilgi gördü. Konserde Evgin unutulmaz şarkılarının yanı sıra Kurtuluş Savaşı'ndan günümüze uzanan döneme müzikal bir yorum getirdi.

Konser öncesi konuklara hoş geldiniz konuşması yapan Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Akiş, İzmirlilere güzel bir gece yaşatmak istediklerini dile getirerek, Erol Evgin’in eşsiz yorumu ile Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeye kazandırdıklarını bir kez daha görme fırsatı bulacaklarını söyledi.

Mustafa Kemal Sevgisi

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Üyesi ve EGİKAD Başkan Betül Elmasoğlu da yaptığı konuşmada bugün her zamankinden daha çok Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemize kazandırdıklarının görmeye ihtiyaçları olduğunu belirterek, Erol Evgin’in eşsiz yorumu ile Mustafa Kemal’i İzmirliler olarak daha da çok seveceklerini kaydetti.

Geceye sponsor olan firmalara verilen teşekkür plaketlerinin ardından sahneye gelen Sanatçı Erol Evgin, konser boyuncu bol bol alkış aldı. Erol Evgin, adını Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın Üç Şehitler Destanı'ndan alan "Mustafa Kemal'i Gördüm Düşümde!" konserinde; Kurtuluş Savaşı'ndan günümüze uzanan dönemi şarkılar, türküler ve anekdotlar eşliğinde anlattı. Konser boyunca Osmanlı'nın son döneminden Kurtuluş Savaşı'na; Cumhuriyet’in ilanından günümüze kadar gelişen olaylar hazırlanan özel görsellerle barkovizyona yansıtılırken, İzmirliler Mustafa Kemal’in en çok sevdiği şarkılara da eşlik etti.

Yaklaşık 90 dakikalık konseri boyunca sevilen şarkılarından, türkülere ve marşlara kadar zengin bir repertuvar sunan Erol Evgin, İzmirli sanatseverlerine muhteşem bir performans sergiledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dokuz Eylül Rotary Kulübü İzmir, İzmir Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi İzmir, İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Erol Evgin, Mehmet Akiş, Fazıl Hüsnü Dağlarca, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti