Dilara Olimpiyatlara Umman'dan Yelken Açacak

Türkiye Yelken Federasyonu'nun Brezilya’nın Rio şehrinde yapılacak 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları için aday sporcu seçtiği Dilara Uralp, Rio yolunda en büyük sınavını Umman'da verecek.İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin sponsorluğunda Olimpiyat hedefine doğru yol alan milli sörfçü Dilara, 17 Ekim’de Umman’ın başkenti Maskat’ta 2016 Yaz Olimpiyatları için kota yarışlarına, yine bu ülkedeki milli takım kampında hazırlanıyor.

Milli Takım kampı için Türkiye Rüzgar Sörfü Milli Takımı ile beraber 24 Eylül’de Umman’a giden Dilara Uralp, "Antrenmanlara sıkı şekilde hazırlanıyoruz. Burada Türkiye’nin yanı sıra Hollanda, Macaristan, Japonya, Hong Kong, Rusya ve Polonya ülke takımları da var. Çok farklı ülkelerin en başarılı sporcuları ile antrenmanlara çıkmak, benim için büyük şans. Antrenman yaptığım kişiler arasında olimpiyat madalyalı sporcular da bulunuyor. O nedenle çok mutluyum. Ayrıca performansımın giderek arttığını düşünüyorum. Bu da beni motive ediyor" dedi.

"Dilara Gençlere Örnek Oldu"

Umman’daki dünya şampiyonasına iki hafta kaldığını belirten Dilara, "Çok heyecanlıyım. 17 Ekim’de başlayacak yarışları başarıyla tamamlayacağıma ve ülkemi Brezilya’da temsil edeceğime inanıyorum" diye konuştu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Dilara’nın bütün etapları başarıyla tamamlayarak Rio’da Türkiye’yi temsil edeceğine inandıklarını söyledi. Öztürk, "Dilara bizim yük akımız. Hem ülkemizde hem uluslararası arenada başarılarını yakından izliyoruz. Kendisi İzmir ve ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Gençlerimize şimdiden örnek oldu. Deniz sporlarımızın gelişmesi, gençlerimizin denize daha fazla ilgi göstermesi için Dilara gibi başarı sembollerine ihtiyacımız var. Maddi manevi tüm gücümüzle Dilara’nın yanındayız" dedi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Türkiye Yelken Federasyonu, Brezilya, Rio, 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları, Dilara Uralp, Yusuf Öztürk, izmir etkinlikleri