Cumhuriyete Sahip Çıkanlar Ödüllendirildi

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji’nin bu yıl 15'incisini düzenlediği, "Kentimizde Cumhuriyet’e Sahip Çıkanlar Ödülleri" sahiplerini buldu.Öğrenciler tarafından yapılan anket ve seçimler sonucunda belirlenen ödüllere bu yıl yazar ve şair Bahri Karaduman, Türkiye ve Balkan rekorları sahibi milli atlet Aycan Tuncayengin Kurtcan,
Beyin Cerrahı Prof. Dr. Saffet Mutluer, İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Avukat Ulvi Puğ layık görülürken, Türkiye'nin ilk kadın ortodontisti Ayşe Mayda da özel ödül aldı.

Ankara ve Diyarbakır'da yaşanan terör saldırılarından dolayı Çamlaraltı Koleji Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı dinleti gösterisinin iptal edildiği törende, Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gençer, yaşanan terör olaylarını kınayarak,  "Tüm ulusumuza başsağlığı diliyorum. Her ne olursa olsun Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet ve kazanımlarına sahip çıkacağız. Barış ve kardeşlik içinde aydınlık bir gelecek için, hem İzmir'de hem de tüm Türkiye'de mücadele eden çok sayıda Atatürk aşığı var" diye konuştu.

Eğitimciler olarak kendilerine düşen görevin, insanları, özellikle de yeni kuşakları bilinçli olarak yetiştirmek olduğunu vurgulayan Gençer, dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın şiddet ve terörün tasvip edilemeyeceğinin altını çizdi.

Gülçağ Gençer sözlerini şöyle sürdürdü:  "Biz çocuklarımıza ve öğrencilerimize Atatürk'ü en iyi şekilde anlatmalıyız. Çünkü, Atatürk'ü bilmek yetmez, öğretmek gerekir. Anlamak yetmez, anlatmak gerekir. Yaşamak yetmez, yaşatmak gerekir" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, Kentimizde Cumhuriyet’e Sahip Çıkanlar Ödülleri İzmir, Bahri Karaduman, Aycan Tuncayengin Kurtcan, Saffet Mutluer, Ulvi Puğ, Ayşe Mayda, Gülçağ Gençer, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti