HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 5 Nisan 2019

Coté Cour Kapılarını Açtı

Magazinizmir
İşletmesini Christelle-Arda Önortaç’ın yaptığı Coté Cour Restaurant, Alaçatı’da pek çok ünlü simanın katıldığı davetle kapılarını açtı.

Alaçatı’daki 180 yıllık taş evin Funda Arkas’ın sahibi olduğu FD Mimarlık tarafından aslına bağlı kalarak yenilendiği binada davetlilerini ağırlayan Coté Cour, geniş içecek yelpazesinin yanı sıra özel menüsüyle dikkat çekiyor.

Paris ve Cenevre’den sonra Cafe De Paris sosun üçüncü adresi olmaya hazırlanan restoran, et menüsü ile iddialı olsa da vejetaryen misafirleri için de yemek seçenekleri sunuyor. FD Mimarlık tarafından önce ev olarak restore edilen tarihi bina yalnızca 2,5 ayda restoran haline getirildi.

Rue 1387’nin beş yıl boyunca farklı projeler için Fransa, Belçika, İtalya ve İspanya’dan topladığı 1850-1900 yıllarına ait mobilyalarla dekore edilen Coté Cour, uzun yıllar Cenevre’de yaşamış olan işletme sahiplerine ithafen duvarlarına resmedilen Cenevre’nin simgesi kuğulardan, gerçekçi Zebra kafalarına pek çok ayrıntısıyla büyülü bir atmosfere sahip. Yaz aylarında her gün, kış aylarında ise hafta sonları açık kalacak restoran, 60 kişilik kapasitesiyle misafirlerine hem Alaçatı’nın kalabalığından uzak hem de elit bir seçki sunuyor. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN