HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 27 Kasım 2017

Clinic APlus'tan Cildiniz İçin Son Teknoloji Çözümler

Magazinizmir
Clinic A Plus, Küçük Kulüp'te düzenlediği toplantıyla 2017-2018 sezonunda kullandığı yeni nesil antiaging ve cilt bakımı cihazlarını tanıttı.

Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı toplantıda, davetliler cihazlar hakkında bilgi sahibi olurken; uygulama detaylarına ilişkin önemli ayrıntıları da öğrendi.

Toplantıda cihazlarla ve uyguladıkları tedavilere ilişkin açıklamalarda bulunan Dr. Hale Güler, tedaviye başlamadan önce doğru analizi yaparak doğru tanıyı koymanın önemine dikkat çekti.

İzmir'de yalnızca kendilerinde bulunan VISIA bilgisayarlı görüntüleme cihazı sayesinde kendilerine başvuranların cilt yapılarını 8 ayrı kriter üzerinden değerlendirdiklerini aktaran Güler, kriterler ışığında cildin takvim yaşı dışında dermal yaşını da belirlediklerini söyledi.

10 Yıl Sonrasını Gösteriyor

Görüntüleme sonucunda karşılaştırmalı olarak 10 yıl sonunda nasıl bir görüntüye sahip olunacağını da tespit ettiklerini aktaran Dr. Hale Güler, "Cihazımız cildinize hiçbir şey yapmadığınız taktirde on yıl sonra nasıl görüneceğinin veya cildinizin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan işlemlere göre nasıl şekil alacağının görüntüsünü veriyor. Ayrıca dünyadaki benzer 100 kadın arasından yerinizi de belirleyerek size bildiriyor. Nasıl bir işlem uygulamanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirliyor. Böylece cilt için en uygun işlemi uygulama şansı ediniyoruz" diye konuştu.

Her Yaş Grubuna Uygun İşlem

Ciltle ilgili doğru analizi yapmanın ardından tedavi işlemlerinde kullandıkları cihazlar ve uygulamalar hakkında da bilgi veren Güler, cilt temizleme ve ölü tabakadan arındırma alanında kullandıkları Silkpeel cihazını tanıttı.

Silkpeel'in klasik cilt bakımının bir kaç üst aşaması olduğunu vurgulayan Dr. Hale Güler, "Bu cihaz sayesinde ölü tabakayı temizlerken eş zamanlı dermal infüzyon yapabiliyoruz. Elmas başlığı sayesinde cildin nefes almasını, hücre döngüsünü hızlandırarak yenilenmesini sağlarken, bir vakum sistemiyle ciltteki atıkları topluyor. Aynı anda cilt altına biyolojik uyumluluğu yüksek özel moleküller verilir. Bu moleküller arasında cildimizin ihtiyaç duyduğu biomimetik peptidler, hyaluronik asid ve diğer elementler bulunuyor" ifadesini kullandı.

İşlemin başarılı sonuç vermesi için en az 4 kez uygulanmasını tavsiye ettiklerini kaydeden Dr. Hale Güler, "Her iki haftada bir işlemin en az 4 kez uygulanmasını öneriyoruz. Yaz - kış ve yaş farketmeden bir öğle tatilinde bile uygulanabilen, sosyal ve iş hayatından ödün vermeyi gerektirmeyen kolay bir yöntem. İşlemin ardından lifting dediğimiz sarkmalarda toparlanma, renk eşitsizliğini giderme, sivilce izlerinde azalma, hatta aktif akne tedavisinde bile gözle görülür başarılı sonuçlar elde ediyoruz" bilgisini verdi.

Antiagingle Mücadelede Üstün Başarı

Antiaging tedavisinde bu sezon uygulamalarına Vivace isimli cihazı da eklediklerini belirten Güler, sözlerine şöyle devam etti: "Cihaz sayesinde kişiye özel altın iğne başlığıyla cildin istenilen derinliğini ayarlayarak arzu edilen katmanında noniyonize elektromanyetik bir alan yaratılıyor. Bu alandaki fibroblast hücreler uyarılarak cilde asıl sıkılığını veren kollojen ve elastin salgıları uyarılıyor. Cildin yüzeyinde bir ısı yaratmadığımız için karbonizasyon riskini de ortadan kaldırmış ve lazer teknolojilerindeki ikincil lekelenme riskini de yaratmamış oluyoruz, aynı zamanda özel başlığı sayesinde cildimizin hasarlanmış DNA'larını onarıcı somon dna gibi molekülleri cildimizin altına aynı işlemle veriyoruz. Bu sayede yaşımızın iyisi olmayı hedefliyoruz. Özellikle yaşlanmanın belirgin gözlendiği boyun ve dekolte bölgesinde başarıyla uygulanan bir işlem. Vücudumuzda oluşan çatlaklarla mücadelede de etkili sonuçlar elde etmemizi sağlıyor" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN