HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 18 Ağustos 2021

Cildinizi Güneşin Zararlı Etkilerinden Koruyun

Magazinizmir
Güneşin zararlı etkilerinin yaz aylarında daha çok hissedildiğini belirten İzmirli Uzman Estetisyen Diba Barışan, alınacak birkaç basit önlemle cildin korunabileceğini söyledi.

 Güneş ışınlarının daha dik konumda gelmesiyle, zararlı etkilerin de arttığını ifade eden Barışan, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan kremlerin her mevsim kullanabileceğini dile getirdi.

Güneş kremi kullanmanın kansere varan hastalıklara karşı bir koruma sağladığını kaydeden Uzman Estetisyen Diba Barışan, “Uv ışınları ciltte kalıcı hasarlara, renk değişikliklerine, cilt lekelerine, kırışıklıklara hatta hatta cilt kanserine bile neden olabilir. Güneşin bu zararlarından kurtulmanın en kolay ve etkili yolu güneşten koruyucu (SPF içeren) krem kullanmayı ihmal etmemek.” diye konuştu. 

 

Kendi Markamızı Yarattık

Cildi korumak için kendi adını taşıyan bir ürün geliştirdiklerini de ifade eden Diba Barışan şu bilgileri verdi “Biz uzmanlar doğru ürün kullanımında cildin kendini onarabilen bir anatomisi olduğunu çok iyi biliyoruz. Bilinen en iyi anti aging güneş koruyucudur. Genellikle 30 ve üzeri koruma faktöründe olan güneş kremlerinin tercih edilmesinden yanayız. Laboratuvar ortamında üzerinde uzun zamandır çalıştığımız 'spf 50 Diba Barışan' markalı güneş koruyuculu cilt bakım ürünümüzü geliştirdik. Krem içerisindeki etken maddeler ile güneşin zararlı ışınlarından cildi korurken aynı zamanda bakım yaparak elastikiyetini de artırmaktadır. En iyi güneş koruyucu düzenli olarak kullandığınızdır.” 

 

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN