HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 22 Eylül 2016

Çeşme Klasiğinin Yeni Markası Hacımemiş Kumrucusu

Magazinizmir
Çeşme'nin klasik lezzeti olan kumruya olan ilgi yeni bir marka daha yarattı.

Doğma büyüme Alaçatılı olan Hasan Selim, Hacımemiş'te çocukluğunun geçtiği evin altında açtığı Hacımemiş Kumrucusu ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Uzun yıllar turizm sektöründe komi ve garson olarak çalıştıktan sonra kendi işletmesini açmaya karar veren Hasan Selim, ağabeyinin de desteğiyle doğup büyüdüğü evin alt katında kumrucu açtı. Önceleri Kumrucu Hasan ismini kullanmayı düşünen Selim, Hacımemiş mahallesinde doğup büyümüş olmanın etkisiyle işletmesine Hacımemiş Kumrucusu adını verdi. Çeşme Altın Yunus’ta 17 yıl çalıştıktan sonra 8 yıl da bir kumrucuda çalışan Hasan Selim, kendi işletmesini açmaya karar verdiğinde Alaçatı’ya gelen insanların iyi kumru yemek için başka yerlere gitmeye ihtiyaç duymamaları için kumrucu açmaya karar vermiş. Almanya’da yaşayan ağabeyinin de desteğiyle oturduğu evin altında Hacımemiş Kumrucusu’nu açan Selim, kısa sürede Alaçatı’nın lezzet duraklarından birini yarattı.

Franchise Verebiliriz

Kumrusunu özel yaptırdığını ve en kaliteli malzemeleri kullandığını anlatan Selim, "Bizim amacımız hızlı sirkülasyon değil. Bize gelen misafirlerin yediği kumrudan keyif almasını istiyorum. Kendim yemeyeceğim kumruyu müşterime vermem. Bizde 1 kumru da 500 kumruda hep aynı lezzette olur. Kaliteden ve lezzetten asla ödün vermem. Burada kumru yiyip sonrasında arkamızdan olumsuz yorumlar yapılmasını istemem. Çok şükür iki yıldır böyle bir durumla karşılaşmadık. Bizde kumru yiyenlerin gerçek kumru tadını aldıklarını yüzlerindeki ifadeden anlayabiliyorum" dedi.

Şehri dışından gelip kumrusunu tadan birçok girişimcinin bayilik almak için ısrar ettiğini ifade eden Selim, "Hacımemiş Kumrucusu ismiyle kendi şehirlerinde yer açmak istiyorlar. Görüşmeler yapıyoruz. Ancak şu an erken olduğunu düşünüyorum. İleride bu konuyu değerlendireceğiz" diye konuştu.

Alaçatı’da birçok işletmenin sezonluk açık olduğunun altını çizen Selim, yaşadığı evin altında açtığı Hacımemiş Kumrucusu’nun 12 ay boyunca açık olduğunu ve yılın hangi günü kumru yemek isterseniz hizmet vermeye hazır olduklarını vurguladı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN