Çamlaraltı, Strateji Oyunları'nda Ödülleri Topladı

Çamlaraltı Koleji öğrencilerinden Betül Cemre Yıldız, Akıl – Zeka Oyunları Merkezi tarafından üç farklı oyun kategorisinde düzenlenen, İzmir Strateji Oyunları Turnuvası’nda tüm kategorilerde birinci oldu.Abalone ve Mangala kategorilerinde ise 8'inci sınıf öğrencisi Göktuğ Gökçek iki birincilik elde ederken, Quoridor oyununda da 5'inci sınıf öğrencisi Umay Duru Çetin birinci oldu.
Öğrencilerin keyif alarak oynadıkları bu tür oyunlarla yaşam becerileri de kazandıklarını belirten Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gençer, "İzmir’in farklı bölgelerinden, farklı okulların öğrencilerinin yarıştığı turnuvada, üç oyunda da birinciliği kazanan öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, okulumuza böyle bir gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çamlaraltı Geçtiğimiz Yıl Mind Lab’de Dünya İkincisiydi

Dünya’da pek çok okulda ders kapsamında öğretilen Mind Lab’i İzmir'de uygulayan ilk okul olan Çamlaraltı Koleji, geçtiğimiz yıl düzenlenen dünya şampiyonasında da bireysel yarışlarda dünya ikinciliği ve üçüncülüğü kazanmıştı. 15 yıldır ABD’den Japonya’ya, 30’a yakın ülkede uygulanmakta olan Mind Lab, akıl oyunlarını kullanarak öğrencilerin düşünme becerilerini ve buna bağlı olarak da yaşam becerilerini eğiten ve geliştiren bir metod olarak biliniyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çamlaraltı Koleji İzmir, İzmir Çamlaraltı Koleji, Betül Cemre Yıldız, Göktuğ Gökçek, Umay Duru Çetin, Gülçağ Gençer, Mind Lab, İzmir Eğitim Kurumları, İzmir Özel Çamlaraltı Koleji