HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 21 Şubat 2018

Çamlaraltı Koleji MUN Konferansı’na Ev Sahipliği Yaptı

Magazinizmir
Yabancı dil konusunda öğrencilerinin donanımlı olarak mezun olması konusuna önem veren Çamlaraltı Koleji, yabancı dil kullanımında üst seviyede bir etkinlik olan MUN (Model United Nations) Konferansı’na ev sahipliği yaptı.

Eğitim amaçlı oluşturulmuş, akademik nitelikli bir Birleşmiş Milletler simülasyonu olan MUN, dünya gençliğinin daha donanımlı yetişmesi; tartışan, soruşturan ve öğrenen nesiller yetiştirebilme vizyonu kapsamında çeşitli konferanslarla gençleri bir araya getiriyor.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen CAMUN (Çamlaraltı College MUN Conference) etkinliği, Yeditepe Üniversitesi’nin akademik desteğiyle dört farklı komite oluşturularak ülke sorunlarının tartışılmasını sağladı.

Önemli Bir Deneyim

Çamlaraltı Koleji’nin, birçok kez farklı şehirlerdeki MUN etkinliklerine katılmasının yanı sıra ilk kez ev sahipliği yaptığını ifade eden Çamlaraltı Anadolu Lisesi Müdürü Güneş Özdinç, “Bugüne kadar İzmir’de ve İzmir dışında onlarca MUN etkinliğinde, Çamlaraltı Koleji olarak hem ortaokul hem de lise öğrencilerimizle yer aldık. Ve her katıldığımız etkinlikte ‘Best Delegate’, ‘Honorable Mention’ ya da ‘Outstanding Delegate’ gibi başarı dereceleriyle defalarca ödüllendirildik. Bu yıl CAMUN adıyla bu zamana kadar katılımcı olarak gösterdiğimiz başarıları, ev sahipliğimizle de pekiştirmek istedik. Akademik anlamda Yeditepe Üniversitesi Y-MUN ekibi ve organizasyon kısmı için de İzmir Ekonomi Üniversitesi ECO-MUN ekibiyle güzel bir işbirliği yaparak, aylar süren hazırlık ve çalışmanın sonucunda tüm katılımcılarının memnun ayrıldığı bir MUN etkinliğini başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üç gün süren etkinlikte öğrenciler, diplomasinin, uluslararası ilişkilerin ve Birleşmiş Milletler’in işleyişini deneyimleme ve bunu yaparken de bugüne kadar öğrendikleri İngilizcelerini pekiştirme, güçlendirme imkanı buldular. Çamlaraltı Koleji olarak böylesi etkili, faydalı bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Akademik farkındalığın yanı sıra aylar süren hazırlık çalışmalarında da görev alan Çamlaraltı Anadolu Lisesi öğrencileri, organizasyonda da aktif rol oynadılar. İçerik, halkla ilişkiler, planlama ve pek çok konuda kendini geliştirme fırsatı bulan öğrenciler, farklı şehirlerden gelen misafir katılımcı öğrencilerle de kaynaşma imkanı da buldu.

Çamlaraltı Mezunlarından CAMUN 2018’e Destek

Şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirilen CAMUN etkinliğinde üç gün boyunca katılımcıların konaklamalarında Çamlaraltı Koleji eski mezunlarından Gökçe Kesikçiler Buğday’ın Genel Müdürü olduğu Ontur Otel İzmir destek olurken, coffee breaklerde yine eski mezunlarından Özgür Deniz Yasemin’in Ege Bölgesi Saha Danışmanlığı’nı yaptığı SUBWAY ile yine eski mezunlarından Tuğçe Tunçel’in sahipleri arasında yer aldığı Neşe Pastaneleri de sponsor olarak katkı sağlarken, Çamlaraltı Koleji yemek hizmetlerini yürüten Seçsan da ikramlarıyla destek verdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN