Çamlaraltı, 61 Yıllık Büyük Bir Aile

Eğitim gönüllüsü Mehmet Ali Sertatıl tarafından 1954 yılında, Mektupçu semtinde kurulan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, kuruluşunun 61'inci yılını kutluyor.Cumhuriyetin temel ilkelerinden ödün vermeden çağdaş bireyler yetiştirmeyi ilke edinen Çamlaraltı Koleji, kuruluşunun 61’inci yılında da ilk günkü hedefleri doğrultusunda Atatürkçü bir nesil yetiştirmeye devam ediyor.
Her platformda ve her fırsatta, tüm yöneticileri tarafından Atatürk ilke ve devrimleri ışığında aydınlık yarınlara yürümenin önemi vurgulanan Çamlaraltı Koleji’nde, yöneticisinden idarecisine, öğretmenlerinden personeline, öğrencilerinden velisine kadar herkes, büyük bir ailenin üyesi.
Çamlaraltı Koleji'nin yönetiminde aktif görev alan aile fertlerinin tamamının üç kuşaktır eğitimci olduğuna ve 61 yılı geride bırakan nadir eğitim kurumlarından biri olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Gülçağ Gençer, “Anaokuludan üniversiteye uzanan eğitim ve öğretim sürecinde, yetkin bir kadroyla çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Öğrencilerimize, bireysel farklılık ve gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini geliştirme fırsatlarının yaratıldığı kişiye özgü eğitim veriyoruz” diye konuştu.

Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi bölümleri ile öğrencileri yetenekli oldukları ve kariyerlerine devam etmek istedikleri alanda temeli sağlam, ufku geniş ve donanımlı bilgi birikimleriyle yetiştirdiklerini kaydeden Gençer şunları söyledi: “Hem ulusal, hem de uluslararası platformlarda yüksek başarı gösteren Çamlaraltı Koleji öğrencileri, Atatürk ilkelerine bağlı, eleştirel düşünmeyi bilen, sosyal becerilerle donanmış ve etkin iletişim kurabilen, ahlaklı bireyler olarak yollarına devam ediyor. İzmir’de üç yabancı dil öğretiminin zorunlu olduğu tek okul olan okulumuzda öğrencilerimiz, İngilizce, ALmanca ve İspanyolca’yı öğrenerek ve uluslararası birçok proje sayesinde farklı kültürleri tanıyarak, farklı bakış açılarının sunduğu zenginlikten faydalanma fırsatı yakalıyor”

Çamlaraltı’nda üçüncü kuşak dönemi

Çamlaraltı Koleji'nin, yenilikçi çizgisi ve projeleriyle eğitim yolculuğuna devam ettiğini vurgulayan Gülçağ Gençer sözlerini şöyle sürdürdü: “Çamlaraltı Koleji’ne büyük bir aile dememizin en önemli sebebi, hem yöneticiler olarak bizim hem de öğrencilerimizin Çamlaraltı Ailesi’nin üçüncü kuşağı olması. Okulumuzdan mezun olan pek çok kişi, şu an torunlarını da yine mezun oldukları okula gönderiyor. Çamlaraltı kültürü, kuşaktan kuşağa devam eden bir gelenek. Biz de velilerimizin ve mezunlarımızın duyduğu bu güven ve inançla, 61’inci kuruluş yılımızda artan sorumluluğumuzun bilincinde, deneyimli eğitim kadromuz ve yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızla, çağdaş, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatı genç kuşakları yetiştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çamlaraltı, Büyük, Aile, Cumhuriyet, temel ilkeler, çağdaş, birey, Çamlaraltı Koleji, Atatürkçü, Atatürk, devrim, aktif görev, Gülçağ Gençer, Anaokulu, üniversite, bireysel farklılık, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, ulusal, uluslararası, üç yabancı dil, ALmanca, İspanyolca, İngilizce, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti