HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 3 Kasım 2016

Bulgurca Meydanı Açılıyor

Magazinizmir
İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Bulgurca Mahallesinde, toplam 12 bin 700 metrekare alandan oluşan meydanda çalışmalar tamamlanırken, meydanın açılışının 5 Kasım Cumartesi günü yapılacağı bildirildi.

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Bulgurca Mahallesinde, toplam 12 bin 700 metrekare alandan oluşan meydanda çalışmalar tamamlanırken, meydanın açılışının 5 Kasım Cumartesi günü yapılacağı bildirildi.

Menderes Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Bulgurca Mahallesinde gerçekleştirilen çalışmalar ile modern meydan ilçeye kazandırıldı. 5 bin 200 metrekare yapısal, 7 bin 500 metrekare yeşil toplam 12 bin 700 metrekare alandan oluşan Bulgurca Meydanının muhtarlık binası, kadın dayanışma ve kurs merkezi, aile sağlığı merkezi, basketbol sahası, futbol sahası, çocuk oyun grubu, fitness aletleri ve mini amfi tiyatrodan oluştuğu kaydedildi. Meydanın açılışının ise 5 Kasım Cumartesi günü yapılacağı duyuruldu.

Bulgurca Meydanını kısa sürede ilçeye kazandırdıklarını ifade eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Menderes için hayallerimizi tek tek gerçeğe dönüştürüyoruz. Bunlardan birisi de Bulgurca Meydanıydı. Bu meydanla birlikte Bulgurca Mahallemizin büyük bir eksiğini ortadan kaldırmış oluyoruz. İçerisinde birçok projeyi barındıran meydanımız Bulgurcalı kardeşlerime ve ilçemize hayırlı, uğurlu olsun. 5 Kasım Cumartesi günü Bulgurca'da tarih yazılacak. Meydanımızın açılışını coşkuyla gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum, Gün boyu sürecek etkinliklere tüm halkımız davetlidir" diye konuştu. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN