BİSİM'in Durak Sayısı Arttırıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük ilgi gören bisiklet kiralama sistemi "BİSİM", İzmirliler gelen talepler doğrultusunda eklenen yeni duraklarla daha da büyüyor. Kuş Cenneti'den sonra Doğal Yaşam Parkı'nda açılan yeni durakla birlikte, BİSİM'in durak sayısı 32'ye yükseldi.İzmir Büyükşehir Belediyesi, "bisiklet kenti İzmir" hedefinde önemli adımlardan biri olarak hizmete aldığı bisiklet kiralama sistemi BİSİM’i geliştirmeye devam ediyor. İlk açıldığında 29 istasyon, 311 bisiklet, 439 park yeriyle hizmet veren BİSİM’in durak sayısı yeni eklemelerle birlikte 32’ye, bisiklet sayısı 400’e, park yeri sayısı ise 625’e yükseldi.

Sisteme son olarak eklenen 24 bisiklet kapasiteli Doğal Yaşam Parkı Durağı, özellikle park ziyaretçileri tarafından büyük ilgi görüyor. Kuş Cenneti durağının ardından Doğal Yaşam Parkı durağının eklenmesiyle BİSİM’in İnciraltı-Mavişehir arası sahil şeridindeki güzergahına alternatif rota oluşturuldu.

BİSİM sayesinde motorlu araç girişinin yasak olduğu Kuş Cenneti’nin tüm noktaları rahatlıkla gezilebilirken, Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen Doğal Yaşam Parkı da çevreci ulaşım alternatifine kavuştu.

Akıllı Telefon, Kiosk ve İnternet Hizmeti

Büyükşehir Belediyesi, İzmirliler tarafından büyük ilgi gören ve iki yılda 610 binin üzerinde kiralamanın yapıldığı BİSİM’de durakların yanı sıra otomasyon sistemini de geliştiriyor. Daha önce sadece internet ve başvuru noktalarından kabul edilen üyelik işlemi, şimdi duraklardaki kiosklar aracılığıyla da yapılabiliyor.

Akıllı telefonlar üzerinde çalışan BİSİM uygulaması ve www.bisim.com.tr adresinden duraklardaki bisiklet sayısı öğrenilebiliyor; BİSİM Kart bakiye sorgulama ile bakiye yükleme işlemleri online olarak gerçekleştirilebiliyor. BİSİM Kart’a bakiye yükleme işlemi, duraklardaki kiosklardan kredi kartıyla da yapılabiliyor. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Büyükşehir Belediyesi, BİSİM, Doğal Yaşam Parkı İzmir, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Kuş Cenneti, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti