Bir Hafta Değil Her Hafta Mutlu Çocuklar

Rotaract Kulüpleri bir araya gelerek çok önemli bir projeye imza attı. Alsancak Rotaract Kulübü üyeleri Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile iletişime geçerek 40 hafta sürecek "Bu Hafta Değil Her Hafta Projesi"ne imza attı.Alsancak Rotaract Kulübü önderliğinde 17. haftasına girilen; Urla, Konak, Kordon ve Gündoğdu Rotaract Kulüpleri işbirliğinde yürütülen "Bu Hafta Değil Her Hafta Projesi" kapsamında her hafta Çarşamba günleri hastanede hasta çocukları ziyaret eden kulüp üyeleri Gönüllü Palyaçolar Topluluğuyla birlikte hasta çocukları çeşitli oyunlarla eğlendirip hastane ortamından birkaç saatliğine de olsa uzaklaştırıp ellerinden tutmayı, yalnız olmadıklarını hissettirmeyi hedefliyor.

Alsancak Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Kemal Aksoy ve Komite Başkanı Beril Tuaç; Hastane yönetiminden aldıkları geri dönüşler neticesinde çocukların kendilerini yeni gelen hasta çocuklara anlattıklarını, çarşamba günlerini büyük bir sabırsızlık içinde beklediklerini ayrıca çarşamba günleri iyileşen çocukların taburcu olmak dahi istemediklerini duyduklarında projede hedefledikleri amaca ulaşma açısından doğru yolda olduklarını ve her hafta çocuklarla birlikte mutluluklarının katlanarak arttığını belirtti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Rotaract Kulbü İzmir, İzmir Rotaract Kulübü, Alsancak Rotaract Kulübü, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi İzmir, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Urla İzmir, Konak İzmir, Kordon İzmir, Gündoğdu İzmir, Beril Tuaç, İzmir Etkinlikleri