HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 22 Kasım 2016

Bingo Kadınların Hayata Kattığı Değerleri Görünür Kılıyor!

Magazinizmir
Hayata değer katan kadınlardan ilham alan, bu ilhamı ürün geliştirme süreçlerinden kampanyalarına ve tüm projelerine taşıyan "Bingo’nun artısı temizlikten fazlası" yaklaşımıyla, kadınların hayatına dokunan projeler ortaya çıkarıyor.

Bingo kadınların dünyalarını anlamak, beklentilerini dinlemek ve hayata kattıkları değerin farkındalığını sağlamak amacıyla Türkiye genelinde 12 ilde bir araştırma gerçekleştirdi. Kadınların bireysel ve toplumsal hayatlarındaki hedeflerini, onları motive eden, cesaretlendiren öğeleri dinledi. Kadınların aslında ortak beklentisi; evine, hayatına, işine kattığı değerin, gerçekleştirdiği tüm çalışmaların, çevresi, arkadaşları, ailesi ve çocukları tarafından fark edilmesi ve değer görmesi. Bu araştırmadan yola çıkan Bingo, 30.yılını da kutlayacağı 2017’de, uzun süredir üzerinde çalıştığı "Değer Katan Kadınlar" projesini hayata geçiriyor. Projeyle ilgili olarak Hayat Kimya Ev Bakım Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, "30 yıldır geliştirdiğimiz ürünlerimizle kadınların ev hayatlarına ortak olduk, yaşamlarını kolaylaştırmaya çalıştık. Ürün performanslarımızı kadınların beklentilerine göre geliştirdik ve bunu bir adım öteye taşımaya karar verdik. 1987’den bu yana Türk kadınlarının yanında olan bir marka olarak, "Değer Katan Kadınlar" projemizle amacımız, bize ilham veren kadın hikayelerini pek çok kadına ilham sağlayacak platformlara taşımak, açığa çıkarmak… Bingo ekibi olarak biz sadece kadın çalışanlardan oluşuyoruz ve her birimiz sosyal birer vatandaş olarak, projenin kişisel olarak da içindeyiz. Seneye 30. yılımız ve projemizin ilk yılında 30 kadının cesaretlendirici hikayesini açığa çıkartacağız" dedi.
Türkiye’nin her köşesinden kadınları dinliyoruz…

Gülhan Eğilmez "Değer Katan Kadınlar" projesiyle ilgili olarak "Projemizde yer alan kadınların, kimisi köyünün duvarını boyuyor, kimisi evine ek gelir için sabun üretiyor, kimisi kendi imkanıyla işletmesini kurup sadece kadınlara istihdam sağlıyor. Tüm bu kadınların en önemli özelliği, "kadınsı artı bir dokunuş"la işini, çevresini, bulunduğu topluluğu farklılaştırma çabası…" dedi.

Nuran Erden’in Hikayesi:

Bingo, ‘Değer Katan Kadınlar’ projesi kapsamında ilk olarak Çeşme Germiyan Köyü’nden Nuran Erden ile bir araya geldi. 54 yaşında olan Nuran Hanım,  "Köy yerinde resim mi olur!" diyenlere inat sırf köyünün adının duyulması için köyün beyaz duvarlarını renklendiriyor. En büyük hayali; Çeşme’nin turizm potansiyelinden faydalanarak turistlerin Germiyan Köyü’nü ziyaret etmesini sağlamak. Germiyan Köyü’nde bulunan evlerin duvarlarını süsleyen Nuran Erden, kendi hayatına ve başkalarının hayatına değer katıyor.
Hem köyüne güzellik katmak isteyen, hem de köyünün tanıtımını gerçekleştirmek isteyen Erden’in ihtiyacı, köyünü renklendirecek boyalara ve güzelleştirecek desen bilgisine sahip olmak. Bingo, teknik ve tanıtım ihtiyaçlarının yanı sıra, profesyonel eğitimciler tarafından kendisine desen dersi verilmesini sağlayacak.

FACEBOOK İLE BAĞLAN