HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 28 Kasım 2018

Bilfen Öğrencileri İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları ile Bir Arada

Magazinizmir
Bilfen Okulları sanatın, sanatçının, klasik müzik ve opera sanatının önemine vurgu yapmak ve birer dünya insanı olmak yolunda farkındalık yaratmak amacıyla etkinliklerine devam ediyor.

Kültür ve sanata her daim önem veren Bilfen Okulları, öğrencilerini bu kez de İzmir Devlet Opera ve Bale sanatçılarıyla bir araya getirdi. Bu etkinlikte Bilfen öğrencileri, soprano, tenor, bariton ve bas gibi insan seslerinin özellikleri hakkında temel bilgileri edinme fırsatı yakaladılar.

Akademik eğitiminin yanında kültür, sanat ve sporda da yeteneklerini konuşturan İzmir Bilfen İlkokul ve Ortaokulu öğrencileri, İzmir Devlet Opera ve Bale sanatçılarını ağırlayarak müziğe dair keyifli anlar paylaştı. Bilfen Orkestrası tarafından karşılanan sanatçılar,öğrencilerin performansı karşısında çok etkilendiler.

Solist ve bale sanatçılarından oluşan grup, Bilfenli öğrencilere bale tekniklerini uygulamalı olarak gösterip soprano, tenor, bariton ve bas gibi insan seslerinin özellikleri hakkında temel bilgiler verdi. Sanat yaşamları boyunca edindikleri tecrübeleri öğrencilerle paylaşan İzmir Devlet Opera ve Bale sanatçıları, seçtikleri operalardan aryalar, düetler seslendirerek keyifli bir etkinliğe imza attı. Soprano Sevinç Demirağ ve Melisa Özdemir, tenor Burak Dabakoğlu, bariton Hüseyin Çanlıoğlu ve bas Burak Bardakçı; bale sanatçılarından Gamze Yıldırım, İpek İbrahimoğlu, Altan Kılınç ve Şenay Dönmez; piyanoda ise Nadya Gönen Bilfenli öğrencilerle bilgi ve deneyimlerini paylaştı.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN