HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 25 Mayıs 2017

Best Contest Turkey 2017'de Mutlu Son

Magazinizmir
Türkiye'nin en iyi İngilizce konuşan öğrencileri İstanbul ve İzmir’den çıktı.

Bu yıl İzmir’de ikincisi düzenlenen Türkiye’nin en iyi İngilizce konuşan lise ve üniversite öğrencilerinin yarıştığı BEST CONTEST TURKEY yarışmasında lise kategorisinde: Özel Marmara evleri İhlas Fen Lisesi öğrencisi Gülperi Ceren Arslan birinci, İhlas Fen Lisesi öğrencilerinden Oğuz Yıldırım ikinci, İzmir Fen Lisesi’nden Ecem Nur Çinko üçüncü olurken İzmir Atatürk Lisesi’nden Gülçe Özkayahan da mansiyon ödülüne layık görüldü.

20-21 Mayıs tarihlerinde DoubleTree by Hilton İzmir Alsancak Oteli’nde gerçekleşen yarışmanın üniversite kategorisinde ise İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden İrem Kaymakçı birinci, yine aynı üniversiteden Ceren Tataylak ikinci ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden Tarkan Çollaku üçüncülük elde etti.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği ETİK’in resmi sponsorluğunda gerçekleşen Derece Koleji’nin ana sponsorluğunu yaptığı etkinliğe Medical Park İzmir Hastanesi de destek verdi.

Yarışmada birinci olanlar 3.000 TL + 5 gün 5 yıldızlı otelde yaz tatili kazanırken ikinciler 2.000 TL + 4 gün 5 yıldızlı oteldi yaz tatili, üçüncüler ise 1.000 TL + 3 gün 5 yıldızlı otelde tatil imkanı kazandı. Mansiyon olarak da 3 günlük yaz tatili imkanı sağlandı.

Yarışmanın jürisinde: Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Silkü, İzmir İleri teknoloji Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç, Dr. Sinem Bezircilioğlu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Evrim Üstünlüoğlu, iletişim uzmanı ve EÜ Öğretim Görevlisi Ahmet Veli Olgundeniz ve Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer yer aldı.

Etkinliğin resmi sponsoru ETİK Başkanı Mehmet İşler, İngilizce eğitiminin Türkiye’de yüksek seviyelere gelmesini arzu ettiklerini belirtirken, Derece Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü de Türk gençlerinin İngilizce becerilerinin ödüllendirerek teşvik etmek istediklerini söyledi.

Yarışma Direktörü Ahmet Veli Olgundeniz de yarışmaya Türkiye genelinden 400’ün üzerinde video ile başvuru olduğunu ön değerlendirmede bu sayının 100’e indirildiğini ve 30 adayın da İzmir’de yarıştığını söyledi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN