HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 26 Kasım 2018

Beaujolais Nouveau Fransız Konsolosluğu'nda Kutlandı

Magazinizmir
FRANSA'da bir ritüel olan ve her yıl Kasım ayının 3'üncü perşembesi bütün dünyada festivallerle kutlanan geleneksel Fransız Bayramı BeaujolaisNouveau, Türk - Fransız Ticaret Derneği ve İzmir Fransız Konsolosluğu ile İzmir Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak işbirliğiyle gerçekleşti.

İzmir Fransa Konsolosluğu'nda düzenlenen etkinliğe İstanbul Fransa Başkonsolos Yardımcısı Daniel Droz Vincent, Türk- Fransız Ticaret Derneği Başkanı RaphaelEsposito, İzmir'de yaşayan Fransız vatandaşları, fahri konsoloslar ve iş dünyasından kalabalık bir davetli katıldı.

İstanbul Fransa Başkonsolos Yardımcısı Daniel Droz Vincent, İzmir'de düzenlenen BeaujolaisNouveau etkinliğinde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirip İzmir'e gelmenin her zaman bir zevk olduğunu ve burada İstanbul'dan daha başka bir havayı koklayabildiğini söyledi.

Türk - Fransız Ticaret Derneği Başkanı RaphaelEsposito ise Türk - Fransız Ticaret Derneği olarak 17 yıldan beri gerçekleştirip, 200 kişiye ev sahipliği yaptıkları BeaujolaisNouveau gecesinin, Türk- Fransız kutlamalarındaki en önemli yerini aldığını anlattı.

Konuşmaların ardından Şarap fıçısına saplanan musluktan Türk- Fransız Ticaret Derneği Başkanı RaphaelEsposito tarafından kadehlere doldurulan şaraplar hep birlikte kaldırıldı. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN