HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 24 Mayıs 2017

Barış'ın Çocukları Görücüye Çıkıyor

Magazinizmir
İzmir’de 2015 yılında çalışmalarına başlayan "Barış Çocuk Orkestrası", İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nin ortak organizasyonunda sahnede barışa ses verecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi ortak organizasyonu, Bizim Ev Aile Çocuk Gençlik Destek Merkezi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Simurg Tasarım destekleriyle 24 Mayıs Çarşamba günü saat 19:30’da İzmir Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda sahneye çıkacak olan Barış Çocuk Orkestrası, bu organizasyonla ilk kez seyirci karşısına çıkmış olacak.
19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen konsere katılım ise ücretsiz olacak.

Barış Çocuk Orkestrası Hakkında

Temel amacı mümkün olduğu kadar fazla çocuğa,karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak olan Barış Çocuk Orkestrası, imkânları sınırlı binlerce çocuğa ortak sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturarak, sanata katılım hakkı önündeki engelleri kaldırmaktır. Adını barışın zorunluluğu ve müziğin gücüne olan inançtan alan Barış Çocuk Orkestrası Projesi,ülkemizin de imzalayarak taraf olduğu Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin "her çocuğun sanatsal yaşama katılma hakkı" ilkesi ile örtüşen faaliyetler yürütmektedir. Çocukları ve gençleri alkol,sigara,uyuşturucu bağımlılığından uzak tutmada,barışçıl bir ortamda bir arada yaşamada müziğin tartışılmaz gücüne inanan Barış Çocuk Orkestrası, müziğin gücüyle yeni nesillere aydınlık bir gelecek sunmayı amaçlamaktadır.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN