HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 14 Eylül 2018

Aydilge Meydan Okudu

Magazinizmir
Gençlerin en sevdiği sanatçılardan olan Aydilge, 82. Uluslararası Bergama Kermesi kapsamında muhteşem bir konsere imza attı.

Şarkılarının yanı sıra esprileri ile de gönülleri fetheden başarılı sanatçı,  "Kızlar elektro gitar çalamaz, kızlara yakışmaz, kızlar olsa olsa akustik, ya da klasik gitar çalmalı," şeklindeki algıya meydan okuduğunu ve kızların ne isterlerse yapabileceğini söyleyerek orkestrasındaki erkek gitaristleri sahnenin önüne davet etti. Aşk Paylaşılmaz adlı şarkısını seslendirirken orkestrasındaki erkeklere meydan okuyan Aydilge, modern bir aşık atışması şeklinde geçen şarkısının sonunda seyircilerden yoğun alkış alan başarılı sanatçı, "Kızların gücünü kimse hafife alması" diyerek gitarını havaya kaldırdı.

Akrapol ve Kızıl Avlu'ya Hayran Kaldılar...

Öte yandan konser öncesi eşi Utku Barış Andaç'la birlikte Bergama'nın tarihi ve turistik yerlerinden Mısır Tanrıları Tapınağı (Kızıl Avlu) ve Akrapol Ören Yeri'ni e gezerek enerji depolayan Aydilge, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolarla da gözlemlerini ve hayranlığını takipçileri ile paylaştı. Berlin Pergamon Müzesi'nde sergilenen kültürel miraslarımızın asıl ait oldukları yere iade edilmesi gerektiğininde altını çizen başarılı sanatçı, kültürümüze ve tarihimize sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN