HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 12 Kasım 2016

Ata'ya Yakışan Bir Anma

Magazinizmir
İzmir Atatürk’ü, İzmir’e ve Atatürk’e yakışan çok özel bir programla andı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi gerçekleştirilen ve solistliğini Fatih Erkoç’un üstlendiği "10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri" muhteşem görüntülere sahne oldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet döneminin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan Ahmed Adnan Saygun’un adını taşıyan sanat merkezindeki muhteşem konserle anıldı. Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) işbirliğiyle düzenlenen "10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası" özel konseri, İzmirlilerden büyük ilgi gördü.

Bu özel anma gecesi, Şef Emin Güven Yaşlıçam yönetimindeki Zafer Çebi ve Fatih Erkoç’un seslendirdiği "Ellerim Bomboş" adlı eserle başladı. İZDSO sanatçılarının eşlik ettiği Erkoç, birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Anma programını izleyenler arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da vardı.

"Sizinle İyileşiyorum"

İzleyicilerin şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etmesi üzerine duygulanan Erkoç, "Sizlerle bir arada olunca hastalığım iyileşiyor, sizinle iyileşiyorum. Seyircilerin en büyüğüyle bugün karşı karşıyayım. Barış içinde, dostluk içinde hep birlikte sahnelerde olalım" dedi. Performansı büyük beğeni toplayan Erkoç, izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Ellerinde Türk bayrakları ile konsere büyük ilgi gösteren İzmirliler, 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı orkestra ve sevilen sanatçı Fatih Erkoç eşliğinde ayakta ve hep bir ağızdan söyledi.

Konserden önce, Türkiye Cumhuriyeti’nin yokluk içinde nasıl büyük bir mücadele ve emekle kurulduğunu, kadınların desteğini, Atatürk’ün hayatından kesitleri ve cephedeki çarpıcı görüntüleri içeren bir mini belgesel gösterildi.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN