HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 10 Temmuz 2018

Altın Yunus’ta Balo Keyfi

Magazinizmir
Özel İzmir Amerikan Koleji’nin (ACI) 144 öğrencisi, İzmir Amerikan Koleji’nden yetişenler Derneği tarafından düzenlenen görkemli bir törenle yeni bir geleceğe uğurlandı.

140 yıllık tarihi boyunca birçok değerli mezun yetiştirmiş olan ACI’nın mezunları yuvadan uçtu. Çeşme Altın Yunus Oteli’nde gerçekleşen muhteşem bir baloyla okullarına veda eden öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte eğlenerek hayatlarında yeni bir döneme ‘merhaba’ dediler. Gecenin organizasyonunu üstlenen İzmir Amerikan Koleji’nden Yetişenler Derneği’nin Başkanı Sevin Oran, ACI’nın öğrencisi, velisi, öğretmeni, çalışanı ve mezunuyla büyük bir camia olduğunu ifade ettive mezunlara seslenerek "ACI bizi yetiştirdi, bizler de onu yaşatacağız. ‘Öğrenmek için katıl, hizmet için ayrıl’ sloganımız ışığında hem okulumuza hem de ülkemize hizmet edeceğiz" dedi.

Okul Müdürleri Didem Erpulat ve Tim Huttemann, genç mezunlara yeni hayat yolculuklarında başarılar diledi. 2018 sınıfı adınaz arkadaşlarına ve konuklara seslenen İlayda Erkan ise mezunlar olarak geleceğe heyecanlı bir başlangıç yaptıklarını, ACI’nın kendilerine öğrettiklerinin bu yolda en büyük yardımcıları olacağına inancının sonsuz olduğunu söyledi. Mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından müzik ve dansa doyan mezunlar geceden güzel anılarla ayrıldı.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN