Alsancak Rotaract Kulübü'nden Gezici Kütüphane

Alsancak Rotaract Kulübü 2012 yılından itibaren bir konteyneri kütüphaneye çevirerek İzmirli, kütüphanesi olmayan kitap aşığı kişilere hizmet götürüyor.Alsancak Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Kemal AKSOY ve Toplum Hizmetleri Komite Başkanı Beril TUAÇ projelerini şöyle anlatıyorlar: “Kitap okumak, çocuğun zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunur. Kitap okuyan çocuğun hayal gücü gelişir, dil gelişimi hızlanır, gerçek dünyayı tanır. Öğrenmenin, kitap okumanın elbet yaşı yoktur ancak küçük yaşta edinilen kitap okuma alışkanlığı, kelime hazinesini geliştirdiği için ilerleyen dönemlerde çocuğun kendisini ve duygularını ifade etmesine yardımcı olur. Biliyoruz ki ekonomik gücü sebebiyle birçok çocuk bu imkânlardan yoksun olarak büyüyor. Bu düşünceden yola çıkarak bir nebze de olsa o çocuklara ulaşmak, okuyup kendilerini geliştirmelerine aracı olma amacıyla Alsancak Rotaract Kulübü olarak 3 senedir sürdürdüğümüz gezici kütüphane projesini büyüterek devam ettiriyoruz."

nde bulunan Barbaros Hayrettin Ortaokulu bahçesine yerleştirildi. Birçok okulun yakınında bulunan bu alanda halkın ve öğrencilerin kitaplarla buluşması hedefleniyor. 3500 kitaba sahip kütüphane hala bağışçılarından kitaplarını bekliyor.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alsancak Rotaract Kulübü İzmir, İzmir Alsancak Rotaract Kulübü, Gezici Kütüphane İzmir, İzmir Gezici Kütüphane, Boğaziçi Mahallesi İzmir, Barbaros Hayrettin Ortaokulu İzmir, İzmir Barbaros Hayrettin Ortaokulu