MAGAZİN -- 13 Nisan 2016

"Alsancak Moda Günleri"nin Basın Lansmanı Gerçekleştirildi

Magazinizmir
Dora Magazin Dergisi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan "Alsancak Moda Günleri" basın lansmanı Balmumu Restourant’ta gerçekleşti.

Alsancak’ta Gürme Ahmet Güzelyağdöken’in yeni açtığı Balmumu isimli lokantasında gerçekleşen Alsancak Moda Günleri basın toplantısı katılımcılar tarafından büyük ilgi ile karşılandı. İnsanın kendisini evinde hissettiği Balmumu Lokantası, enfes kahvaltısı ve Ahmet Güzelyağdöken’in konuşması ile başladı.

16-17 Nisan 2016 Cumartesi – Pazar günleri (Bu haftasonu) Alsancak Tren Garı’nda gerçekleşecek olan Alsancak Moda Günleri defilelere, söyleşilere ve renkli aktivitelere ev sahipliği yapacak. Organizasyon ile ilgili Alsancak'taki Balmumu Dükkan Lokantası'nda basın toplantısı düzenleyen Dora Magazin İmtiyaz Sahibi Ceren Ağca, "gerçekleşecek etkinlikler sayesinde İzmirli’lere eğlence dolu bir haftasonu yaşatacaklarını" söyledi. Serkan ve Gökhan Duman kardeşlerin koreografisinde iki gün sürecek defilelerin yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan "Şiddet" temalı kıyafetler de sunulacak. Moda gösterilerinde toplam 16 manken yer alırken genç popçu Suadiye ve İspanyol reklam yıldızı Carlos Martin de misafir olarak podyumda boy gösterecek. Cumartesi akşamı defilelerin bitiminde after parti yapılacak.

Alsancak Moda Günleri'ne Can Grup Life & Risk, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Konak Belediyesi'nin katkı sağlayacağını belirten Ceren Ağca, "Her iki günde yapılacak toplam 8 defilede Duman Ajans'ın İzmir ve İstanbullu mankenleri görev alacak. Defilelerde Eda Erdoğan, Torres, Dilber Günel, Burak Çiçek, Senem Güler, M. Prenses, Ayakkabı Prensi, Harley Davidson ve V-Lounge ürünleri sergilenecek. Defilelerin dışında ayrıca kendi markasını yaratıp başarı sağlayan tasarımcılar ve moda bloggerleri söyleşi yaparken, cadde alışveriş kültürü ile kapsamlı AVM imkanları da masaya ­yatırılacak. Bunlara ilave olarak 12 genç tasarımcının özel stüdyoları da ziyaretçiler ile buluşacak" dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN