Alaçatı Millfest Moda ve Sanat Festivali Başlıyor

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir'de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali başlıyor.Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu’nun da moda söyleşileri yapacağı festivalde, defileler ve konserler yapılacak. 31 Temmuz Cuma günü saat 19:30’da Alaçatı girişindeki tarihi değirmenlerin altında gerçekleştirilecek açılış töreni ile başlayacak olan Festival, 3 Ağustos tarihine kadar sürecek.
Festivalin açılışı öncesi sosyal medya paylaşımları için tasarımcılar ile Swisotel Büyük Efes’te fotoğraf çekimi yapılırken, ardından dernek merkezinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda bilgi veren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, festivalin destekçileri arasında Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Red Bull, Avenue Otel, Polytropon firmaları bulunduğunu söyledi. Festivalin basın sponsorluğunu da Diva Dergisi’nin üstlendiğini belirten Özden, festival ile Alaçatı’nın birbirinden güzel etkinliklerle renkleneceğini, katkıları için Çeşme Belediyesi’ne de çok teşekkür ettiğini söyledi.

Atıl Kutoğlu Söyleşi Yapacak

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 20 genç ve ünlü moda tasarımcısının festival kapsamında stand açacağını dile getiren Özden, ünlü tasarımcıların da yer alacağı etkinlikte, en güzel tasarımların halkla buluşacağını söyledi. Moda anlamında farkındalık kazanan sosyal projelerine iyi hazırlanmaya gayret ettiklerini , 4 güzel gün geçirmeyi istediklerini anlatan Özden, “4 gün boyunca tasarımcılarımız standları 18.00 ile 01.00 saatleri arasında açık kalacak. Biz bütün moda severleri Alaçatı’ya bekliyoruz. Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu etkinlik süresince bizimle birlikte olacak. Gençlerle deneyimlerini paylaşacak.

Köşe yazarı Esin Övet bizimle olacak. Bu yıl moda bloggerları da festivalimizi takip edecek. Her biri 30 bin civarında takipçisi olan Tunahan Mert Topuz, Emre Turan, Duygun Şenyürek, Zuhal Toplu gibi isimler festivalimizi izleyecek. Standlarımızda Red bull kutularıyla elbise tasarımı yapacağız. Cumartesi gecesi ise canlı müzik eşliğinde ilk kez tematik bir defile yapacağız. Alaçatı Amfi Tiyatro’da düzenlenecek gecede gençlerin tasarımları tanıtılacak. Bu geceye 500’den fazla konuk bekliyoruz” dedi.Sualtı Moda Fotoğrafları Sergisi

Bu yıl festivalin sosyal medyada da çok konuşulacağını bu konuda özel bir çalışma yaptıklarını anlatan Özden, etkinlikleri millfest2015, alacatimilfest ve millfestalacati olarak 3 farklı noktadan duyuracaklarını kaydetti. Festival kapsamında Mutlu Kurtbaş’ın su altı fotoğraflarından oluşan serginin de gezilebileceğini açıklayan Özden,
“Millfest 2015 katılımcıları Festivale özel tasarladıkları ürünleri sergileyecekler.
Her üründen tek üretim yapan tasarımcılar arasında swarovski taşlar ile süslenmiş ışıltılı elbiseler, büyük bedenlerin de kendine özel bulabileceği t-shirt ve elbiseler , özel tasarım deri çantalar, heykeltıraş ve yağlıboya ressamlarının t-shirt ve kimonolara yansıması ile oluşan özel tasarımlar, kişiye özel takı ve aksesuarlar , ayakkabı ve çantalar moda severlerin beğenisine sunulacak. Festival kapsamında Redbull Can design tasarım yarışması yapılacak. Redbull ayakkabı boyaması ile canlı performans sergilenecek. Pazartesi günü de Red Bull kapanış partisi ile festivalimizi tamamlayacağız. Bu yıl da dünyanın gözde tatil merkezlerinden biri olan Alaçatı ve Çeşme modacılarla renklenecek” diye konuştu.

4 Gün Sürecek

Kişiye özel tasarım ürünü görmek ve tasarımcılar ile tanışmak için 31 Temmuz/3 Ağustos tarihlerinde moda severleri Alaçatı’ya beklediklerinin altını çizen Özden, standların 18.00/01.00 saatleri arasında Alaçatı girişinde gezilebileceğini kaydetti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Millfest moda festivali izmir, moda sanat festivali izmir, Ege Giyim Sanayicileri Derneği izmir, Alaçatı izmir, Atıl Kutoğlu, sualtı moda fotoğrafları izmir, izmir sualtı moda fotoğrafları izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı