Adweek'e Göre 2015'in En İyi Reklamları

Adweek yılın en iyilerini seçti.Geçtiğimiz haftalarda kendisine göre yılın en iyi 10 reklamını açıklayan Adweek, 2015’in son demleri yaşanırken geride kalan yılın en iyi açıkhava reklamlarını yayınladı.
İşte Adweek’e göre gerçek dünyanın nimetlerini en iyi etkiyle kullanmayı başararak markalara hedef kitleleri nezdinde yeni bir boyut kazandıran açıkhava reklamları.

 

Sıcak yaz günlerinde kıymetli oyun saatlerini güneş kremi sürmekle harcayamacak kadar sabırsız olan çocuklara onları sıkmadan güneş kreminin faydalarını anlatmak isteyen Nivea, üstüne güneş kremi sürülmediğinde kızaran bebekleriyle genç dimağlara güneş ışınlarının zararlarını ve güneş kremi sürmezlerse başlarına tam olarak nelerin gelebileceğini gösterdi. 

Yılın en çok ses getiren açıkhava kampanyalarından biri olan ve ülkemizde de bir hayli konuşulan projesinde Apple, TBWA\Media Arts Lab yardımıyla, gerçek iPhone 6 kullanıcılarının çektikleri fotoğrafları dev billboard’larda sergiledi.
 

Kutuplardaki küçük bir kasabada geçen Fortitude dizisinin tanıtımı için bir reklam kampanyasına girişen Millennium Fx ve Taylor Herring, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanarak yarattıkları bir kutup ayısını Londra sokaklarını keşfe yolladılar. 

“Açken sen sen değilsin” sloganıyla sürdürdüğü kampanya kapsamında pek çok reklam filmine imza atan Snickers, bu kez New York sokaklarına çıkarak şehrin mimarisinin ve gündelik yaşantısının içindeki en büyük dalgınlıkları üstlerine yapıştırdığı “You make mistakes when you’re hungry / Açken hata yaparsın” sticker’larıyla taçlandırdı. 

 
New York’un beş mahallesindeki 181 otobüs durağına ilanlarını yerleştiren JetBlue, sokaktan geçen insanları ilanları çalmaya davet ederek yeterince cesur olanları bedava uçuşlarla ödüllendirdi. 

McDonald’s kahvaltılık ürünü Egg McMuffin’in tanıtımı için güneşin doğuşuyla senkronize olarak değişen ve kelimenin tam anlamıyla bulunduğu sokağa güneş gibi doğan bir dijital billboard hazırladı.

Giyim mağazası Forever 21, reklam ajansı Breakfast ve yaklaşık bir tonluk özel bir makinenin yardımıyla insanların Instagram fotoğraflarını 6 bin 400 makara iplik kullanarak yeniden çizdi

Evsizler için yürüttüğü çalışmalarla tanınan uluslararası hayır kurumu Depaul, Nightstop adını verdiği gönüllülük hareketini daha geniş kitlelere duyurmak için sokağa çıktı ve İngiltere’deki duvar köşelerinin çift tarafına, okuyan kişinin bakış açısına göre farklılaşan hikâyeler hazırladı.

 2014 yazında Rusya, Avrupa Birliği’nden gelen yiyeceklerin ülkeye girmesini yasakladığını duyurdu. Yeni kararla sıkıntı günler yaşayan İtalyan market Don Giulio Salumeria, polis üniformasını tanıyan ve ne zaman yakınına bir polis gelse değişen açıkhava ilanlarıyla İtalyan ürünlerini satmaya devam etti.

İngilizlerin kanserin erken belirtilerini görmekteki başarısızlıklarına işaret etmek isteyen Cancer Research, sokağın ortasına boyutlarını her seferinde biraz daha artırdığı bir tümsek yerleştirdi. Pek çok İngiliz, git gide büyüyen tümseğin varlığını fark etmedi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Adweek, En İyi reklamlar, izmir magazin, izmir magazin haberleri