HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Şubat 2017

Abay'dan Giyim Sanayicisine Altın Tavsiye

Magazinizmir
Türkiye'nin en büyük gelinlik, damatlık ve abiye fuarı IF Wedding Fashion İzmir'in son gününde bu yıl ilk kez fuarda yer alan "Trend Alanı"nda ziyaretçilerle buluşan Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Atınç Abay, tüm sektör temsilcilerine genç tasarımcılara şans verme çağrısı yaptı.

İzmir Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Dilek Süslüer moderatörlüğünde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Başkanı Atınç Abay, Yiğit Eryendi ve İpek Örük’ün konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte "İzmir’in gelinlik ve abiye sektöründeki yeri" ile "tasarımcılara nasıl destek olunduğu" konuları konuşuldu.

IF Wedding fuarı ile birlikte yakalan ivmenin sektör için büyük bir şans olduğuna vurgu yapan EGSD Başkanı Atınç Abay "Bu yıl 8.sini düzenlediğimiz Gelinlik Tasarım Yarışması'na 120 genç tasarımcı 360 tasarımla katıldı. Finale kalan 15 tasarımı da hepiniz burada podyumda gördünüz, gerçekten çok yetenekli gençlerimiz var. Bu gençlerimizin sanayicilerimiz tarafından istihdam edilmesi sektöre katma değer sağlar" dedi.

Kalıcılığın Yolu Tasarımla Markalaşmak

Tasarımcıların moda sektörü için vazgeçilmez olduğunu belirten Abay, "Sadece gelinlik ve abiye değil, tüm giyim sanayicileri için tasarım vazgeçilmez bir unsur. Ne kadar kreatif ve inovatif ürünler ortaya koyabilirsek, sektörümüz de o derecede gelişecektir. Tasarımla markalaşmak sektörde yer alan firmaların kalıcı olmasının tek yoludur. Üst sınıf ürünler üretmek isteyen sanayicilerimiz, yeni tasarımlara ve genç tasarımcılara şans vermeli" şeklinde konuştu.

Sektörü Lider Yapacak Potansiyel

Abay’ın ardından konuşan İzmir Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Dilek Süslüer ise, moda tasarımcılarının EGSD ile birlikte güzel işlere imza atabileceğine dikkat çekerek, "EGSD sektöründe çok önemli bir değer. Projeleri ile sektörde özellikle katma değerli üretimin artırılması için çalışıyor. Bizde moda tasarımcıları olarak EGSD üyeleri ile işbirliğimizi daha da artırarak, tasarım kültürünün gelişmesine katkı koyabiliriz. Sektörü lider yapacak potansiyele sahibiz. Özellikle yetenekli genç tasarımcılar sektöre önemli katkılar sağlayabilir. Biz bu konuda üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN