HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Eylül 2016

85. İzmir Enternasyonal Fuarı Günboyu Etkinlik Dolu

Magazinizmir
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda bir gün dopdolu geçiyor. Birbirinden farklı ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapan fuar, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Cibali Karakolu’nda Kahkaha Tufanı

İlk kez İzmir’e gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen Cibali Karakolu, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircilerle buluştu. Folkart sponsorluğunda, 2 gün boyunca fuar ziyaretçilerinin izleme fırsatı bulduğu müzikal, büyük beğeni topladı. Eski dönem İstanbul’unda geçen oyun, kalabalık oyuncu kadrosuyla da dikkat çekti. Fuar ziyaretçilerinin usta oyuncu Zihni Göktay’ı izleme fırsatı yakaladığı müzikal, Açıkhava Tiyatrosu’nun muhteşem atmosferiyle birleşince izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Seyirci ile kurulan ilişkinin dikkat çekici olduğu oyun, güldürürken yeniden cevaplanması gereken pek çok soruyu da beraberinde getiriyor. Öğrenilmiş kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin neden olduğu yetersizlik, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimleniyor.

Necmiq İsmet İnönü’deydi

İki ünlü oyuncu; Hakan Bilgin ve Uğur Uludağ’ın başrollerini paylaştığı Necmiq, Uğur Uludağ yönetmenliğinde İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluştu. Daha önceki tüm ilişkilerinde başarısız olmuş arkeolog Kerem hayallerinin kadınını yaratmak için herkesten sır gibi sakladığı 8 milyon yaşındaki bir kafatasını kullanmaya karar verir. Ev arkadaşı sınır ötesi yazılımların ustası bilgisayar programcısı Umut’un yardımıyla hayata geçirmeyi planladığı hayali başarılı olacak mı?

Folkart sponsorluğunda seyirciyle buluşan oyun, yenilenmenin önemine vurgu yapıyor. Necmiq, enerjileri yüksek oyuncalar ve komik diyaloglarıyla seyirciden tam not aldı.

İEF’de Sihirli Gösteri

10 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de ve yurt dışında aralıksız sihir şovlarını sürdüren Türkiye’nin Merlin Ödül’lü sihirbazı, Kubilay QB Tunçer’in sihir şovu 29-30 Ağustos tarihleri arasında İEF’deydi.

 

Las Vegas’tan Sydney’e birçok ülke dolaşmış olan sihir şovu izleyicilere büyülü bir deneyim yaşattı. Her yaştan izleyiciye hitap eden bu gösteride para kaybetme, iskambil kağıtlarıyla oyunlar ve daha birçok sihir oyunu ziyaretçileri şaşırttı. İçinde bol miktarda komedi ve sürpriz barından şovun en önemli özelliği ise interaktif olmasıydı. Akıl almaz oyunlarla bugüne kadar on binlerce seyirciyle buluşmuş olan sihir şovu İzmir Enternasyonal Fuarı’yla fuar ziyaretçilerini sihirli bir yolculuğa çıkardı. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN