HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 21 Kasım 2018

5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması "Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam"

Magazinizmir
İzmir Göztepe Rotary Derneği’nin, (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) ile birlikte,Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayları ile organize ettiği 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışma konusu “Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam” olarak belirlendi.

Yarışma konularının, dünyada ve ülkemizde yaşananküresel, toplumsal sorunlaradikkat çekerek, sosyal sorumluluk anlayışı ve farkındalık yaratma amacı ile belirlendiği yarışmada bu yıl; her geçen gün artan sağlıksız yaşam koşulları ile doğaldan uzaklaşan toplumlarda, ekolojik yaşam bilincini oluşturacak, doğa ile uyumlu yaşamı desteklemeyi özendirecek, sistemde yanlış uygulamalar sonucu kaybolmaya yüz tutmuş doğal dengeyi yeniden kurmak için insana ve çevreye dost üretim sistemleri konusunda ilham kaynağı olacak fotoğraf kareleri aranıyor.

Göztepe Rotary 2018-2019 Dönem Başkanı Aylin Girgin ve İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaptan yaptıkları açıklamada; Sağlıklı bir gelecek için gerekli olan, doğal beslenme ve ekolojik yaşam konusunda, farkındalık yaratma çabamıza katkıda bulunacak, tüm amatör, profesyonel fotoğraf severleri yarışmaya katılmaya, dünyanın ve insanlığın sorunu olan bu konuya dikkat çekme gayretlerine destek olmaya davet ettiklerini, sağlıklı beslenme ve yaşamı destekleyen orijinal fotoğrafları beklediklerini belirttiler.

Şartname ve katılımının https://www.tfsfonayliyarismalar.org/ sitesinden online ulaşılabildiği yarışmanın son katılım tarihi 6 Ocak 2019.

5. Uluslararası Fotoğraf Yarışma Jürisi

Erol Doğaner Fotoğraf Sanatçısı (EFIAP GPU CR’, Hon SSS) GİFSAD Kurucu Üyesi - Türkiye
Alahattin KANLIOĞLU EGE Üni. İletişim Fak. Yar. Doc. Dr. / İFOD Üyesi - Türkiye
İzzet KERİBAR Fotoğraf Sanatçısı ( EFIAP) - Türkiye
Berna KIZILTAN Fotoğraf Sanatçısı İzmir Göztepe Rotary Kulübü Tem. İFOD Üyesi -Türkiye
StratisTsoulellis, Midilli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı – Yunanistan


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN