HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 4 Temmuz 2017

3 Bölgenin Federasyon Başkanı Ata'nın Huzurunda Buluştu

Magazinizmir
Uluslararası Rotary’nin Türkiye’deki 2420, 2430 ve 2440. Bölge Temsilcilikleri 1 Temmuzda başlayan yeni döneme ilk olarak Ata’sını ziyaret ederek başladı. Üç bölgenin Federasyon başkanı Mozolaye çelenk koyarak anı defterine yazı yazdı.

Uluslararası Rotary’nin 1 Temmuz itibariyle başlayan yeni döneminde Türkiye’deki 2420, 2430 ve 2440. Bölge Federasyonlarının Başkanları ve Bölgelere bağlı kulüpler ilk olarak Anıtkabiri ziyaret etti.

Arslanlı yolda yaklaşık 500 Rotaryen’in yürüyüşü ile başlayan ziyaret, Atatürk’ün Mozolasine çelenk konulmasıyla devam etti. Üç Bölgenin liderlerinin Atatürk’e hitaben yaptığı konuşmada "Biz Türk Rotaryenleri olarak ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ülküsüne bağlı olarak hiçbir dil, din, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin hiçbir karşılık beklemeden ülkemiz ve dünya insanlarının yaşamlarına dokunup onların yaşamlarını daha iyi yönde değiştirmeye devam edeceğiz" diye söylendi.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Yeni Dönem Başkanı Lütfi Demir ise, "Atamızın kurmuş olduğu Cumhuriyetimizi bir bütün olarak koruyup ilelebet yaşatacağız. Göstermiş olduğu ülkü ve hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışarak Toplumsal ve ekonomik kalkınma için gayret gösterip, Türk Rotary’si olarak Fark yaratacağız" şeklinde konuştu.

Anıtkabir ziyareti anı defterinin imzalanmasının ardından hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN