HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 9 Mart 2018

1624 Oryantiring Yarışçısı Urla'da

Magazinizmir
Urla Klazomenai Türkiye Şampiyonası 4. Kademe Yarışları'nda rekor sayıda sporcu madalya mücadelesi verecek.

Urla, bu hafta sonu 1624 kişilik rekor katılım ile gerçekleşecek bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Türkiye Oryantiring Şampiyonası Urla Klazomenai 4. Kademe Yarışları'nda Türkiye'nin dört bir tarafından gelecek 1624 sporcu, madalya için mücadele verecek. Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve federasyon üst düzey yetkilileri de 3 gün boyunca Urla'da konuk olacak.

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi ve Urla Klazomenai Oryantiring Platformu işbirliğinde yapılacak yarışlar, 9 Mart Cuma günü saat 17.00'de Urla Jandarma Kavşağı'nda başlayıp, Urla Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak kortej yürüyüşü ile start alacak.

10 Mart Cumartesi günü, Yağcılar sınırlarında yer alan Titus Feronia Tesisleri'nde ilk gün yarışları gerçekleşecek.

11 Mart Pazar günü ise yarışların Urla etabı koşulacak. Etkinlik merkezi ise Cumhuriyet Meydanı olacak. Her iki gün de yarışlar 11.00'de başlayacak.

Durgun kış dönemi sonrasında Urla esnafı için bir doping niteliği de taşıyan organizasyona, sporcuların aileleri, antrenör ve yöneticileri ile birlikte 3 bin kişinin katılması öngörülüyor.

Yarışların ödül töreni de 11 Mart Pazar günü etkinlik sonunda yapılacak.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve Federasyon yetkililerinin de hazır bulunacağı törende kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyaları takılacak.

 

 

 


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN