HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 25 Mart 2019

11. Mücevher Tasarım Yarışması'nda Özge Ulusoy Podyuma Çıktı, Defne Samyeli Sahne Aldı

Magazinizmir
Öykü Serter’in sunuculuğunu üstlendiği 11. Mücevher Tasarım Yarışması’nın final gecesinde düzenlenen defilede ünlü manken Özge Ulusoy, podyuma çıkarak 60 bin TL’lik ödülü kazanan tasarımcı Hilal Kalender’in “Beyaz Bahçe” adlı tasarımını sergiledi.

Yerli ve yabancı yaklaşık bin davetlinin katıldığı gece, Defne Samyeli’nin muhteşem sahne performansıyla son buldu. Samyeli, 90 dakika boyunca hem Türkçe hem de İngilizce şarkılar okuyarak davetlileri coşturdu.

Atasay Kamer

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl “Anadolu’nun Nadir Endemikleri” teması ve “Doğanın Sessiz Çığlığı” başlığıyla düzenlenen 11. Mücevher Tasarım Yarışması’nın sonuçları, Wow İstanbul Hotel’de 22 Mart Cuma akşamı düzenlenen görkemli bir törenle açıklandı.

Defne Samyeli

Sunuculuğunu Öykü Serter'in üstlendiği tören, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar’ın konuşmalarıyla başladı.

Özge Ulusoy, 60 bin TL Ödülü Kazanan Tasarımı Sergiledi

Yarışma kapsamında aralarında Özgün Mücevher Tasarımcısı Avedis Kendir, Uluslararası Mücevher Sanatçısı Cosimo Vinci gibi isimlerin yer aldığı jüri tarafından finale çıkmaya hak kazanan 10 tasarım, ilk olarak koreografisi Asil Çağıl tarafından gerçekleştirilen ve ünlü manken Özge Ulusoy’un podyuma çıktığı defile ile davetlilere tanıtıldı.
Defilede ünlü manken Özge Ulusoy, 60 bin TL’lik ödülü kazanan Hilal Kalender’in Beyaz Bahçe adlı tasarımını sergiledi. İkincilik ödülünü Ebubekir Kaygusuz’un “Aşkın Çiçeği”, üçüncülük ödülünü ise Ayhan Yılmaz’ın "Dönüşüm" adlı tasarımı kazandı.

Defne Samyeli'den Canlı Performans

Gece, ünlü şarkıcı Defne Samyeli'nin yarışmaya özel tasarladığı hem Türkçe hem de İngilizce olan repertuarını seslendirdiği canlı performans ile renklendi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN