10. Mind Lab Dünya Şampiyonası'na Çamlaraltı İmzası

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da düzenlenen 10. Mind Lab Dünya Şampiyonası'nda bir Dünya ikinciliği iki dünya üçüncülüğü elde etti.Çamlaraltı Koleji, Türkiye’den sadece iki takımın katılma hakkı elde ettiği Mind Lab Dünya Şampiyonası’nın ilk gününde bireysel kategorilerde bir dünya ikinciliği, iki de dünya üçüncülüğü derecesi elde ederken, şampiyonanın ikinci gününde takım olarak da altıncı oldu.
Düşünme oyunlarıyla eğitim ve yaşam becerilerinin artırılmasını hedefleyen ve Mind Lab şampiyonasında her seferinde yükselen bir başarı grafiği çizen Çamlaraltı Koleji öğrencileri, bu kez de adını dünyaya duyurdu.

Bir Dünya İkinciliği İki Dünya Üçüncülüğü

Derslerindeki başarılarının yanı sıra Mind Lab’de de kendilerini geliştirip başarılar elde eden öğrencileriyle gurur duyduklarını ifade eden Çamlaraltı Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni ve ekip antrenörü Serhan Akyıldız, “Türkiye çapında düzenlenen turnuvada geçtiğimiz yıl kazandığımız üçüncülüğün ardından bu yıl da turnuvayı ikincilikle tamamlayan öğrencilerimiz, bize başarısını sürdüreceğinin sinyallerini vermişti. İstanbul’da düzenlenen Mind Lab Dünya Şampiyonası’nda da özverili ve disiplinli çalışmanın meyvesini, öğrencilerimiz Berkay Aydın’ın ‘octi’ oyunundaki dünya ikinciliği, Oğuz Erdoğan’ın ‘checkers’ oyunundaki ve Efe Güler’in ‘abalone’ oyunundaki dünya üçüncülükleriyle aldık. Şampiyonaya katılan 8 ülke ve 14 takım arasından onlarca yarışmacının arasından üç büyük dereceyle ayrılan tüm öğrencilerimizi, hem ülkemizi hem de Çamlaraltı Koleji’ni gururlandırdıkları için yürekten kutluyorum. Önümüzdeki yıl düzenlenecek turnuva ve şampiyona için hedefimiz bir adım daha ileriye olacak” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mind Lab Dünya Şampiyonası izmir, izmir Mind Lab Dünya Şampiyonası, İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, Serhan Akyıldız, Oğuz Erdoğan, Efe Güler, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı