HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 7 Şubat 2020

ÜNLÜ İSİMLER D&R DAVETİNDE EMRAH SAFA GÜRKAN İLE KEYİFLİ BİR TARİH YOLCULUĞUNA ÇIKTILAR

Magazinizmir
Kültür, sanat ve eğlence dünyası D&R, akademisyen ve tarihçi Doç. Dr. Emrah Safa Gürkan’ın yeni kitabı “Bunu Herkes Bilir” için sanat camiasının da katıldığı bir davete ev sahipliği yaptı. Mirgün Cabas, Tolga Karaçelik, Özgür Mumcu, Mesut Süre, Cansu Canan Özgen ve İlker Canikligil’in de aralarında olduğu pek çok isim, Emrah Safa Gürkan ile yeni kitabı ve tarih üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 D&R’ın ev sahipliğinde Les Ottomans’ta gerçekleşen buluşmada Emrah Safa Gürkan, konuklarını renkli sohbetiyle keyifli bir tarih yolculuğuna çıkardı. Mirgün Cabas, Tolga Karaçelik, Özgür Mumcu, İlker Canikligil, Mesut Süre, Cansu Canan Özgen gibi pek çok ismin katıldığı söyleşide, Gürkan’ın yeni kitabı üzerine sohbet edildi.

Davete katılan isimlerle tarih üzerine düşüncelerini paylaşan Emrah Safa Gürkan, “Tarih; ekonomi, felsefe, coğrafya, sosyoloji, sanat ve sinemayla da ilişkili olan bir dal. Bir metot aslında... Kitabın içerisindeki bilgileri hem akademik hem eğlenceli bir dille açıklamaya çalıştım. Kitabımı hazırlarken, okuyucuların tarih ve sosyal bilimler konusunda öğrendiklerini günlük hayatta da kullanabilmelerini sağlamak istedim. İnsanların tarihe bakış açısını onarmaya çalışıyorum. Tarihle ilgili sorulan sorular yanlış. Bazı soruların niye o şekilde sorulmaması gerektiğini belirttim. Tarih belli detaylara odaklanan bir bilim değil, derin bir analiz içeriyor. Okuyucu bir üst seviyeye çekmeyi hedefledim. Bu kitabın amacı, tarihle ilişkisini popüler seviyede tutanları ya da yeni başlayanları başka bir yere götürmek, tarihle okur arasında bir köprü kurmaktır” dedi.

 

Emrah Safa Gürkan, “Bunu Herkes Bilir” isimli yeni kitabında okuyucunun geçmişini ve bugününü daha iyi kavrayıp geleceğini daha iyi planlamasını sağlamayı ve ona entelektüel bir derinlik kazandırarak daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Gürkan’ın mizahla zekâyı buluşturduğu “Bunu Herkes Bilir”, hangi yaşta olursa olsun kendini geliştirmek için öğrenmeye zaman ayıranların zevkle okuyacağı bir başucu eseri olarak öne çıkıyor. Emrah Safa Gürkan’ın yeni kitabı “Bunu Herkes Bilir”i D&R mağazalarından ve dr.com.tr adresinden satıl alabilirsiniz.

FACEBOOK İLE BAĞLAN