HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 26 Aralık 2019

TÜM DÜNYA ONA O TÜRKİYE’YE HAYRAN

Magazinizmir
15 senedir Massaka ismi ile rap müzik dünyasının içinde yer alan ve önde gelen isimlerinden olan Murat İlhan, Türkiye Avrupa ve Amerika’da başarılarıyla Türkiye’yi onurlandırıyor. Almanya’da yaşayan gurbetçi bir ailenin çocuğu olan Massaka, 26 ve 27 Aralık’ta dünya müzik sektörünü yerinden oynatacak.

 Hayallerinin peşinden gitti dünya starlarıyla yarışıyor

Türkiye’de Rap müziğin mihenk taşlarından olan genç rapçi, şimdi Avrupa’dan sonra yönünü Amerika’ya çevirdi. Tüm dünyanın bildiği ve şu anda hapiste olan 6ix9ine &Haftbefehl’e birlikte yaptığı ‘Toxic’ teklisi 26 Aralık’ta tüm dünyada yayında olacak. Başarıları bununla da sınırlı kalmayan Massaka, WizKhalifa& Joe Young& Al Pac’la ortak hazırladığı ‘Get On My Grind’ adlı şarkısı da 27 Aralık’ta tüm digital platformlarda yayında olacak.Ardından birçok dünya starı ile hazırlamış olduğu projelerini peş peşe yayınlayacak.

Türkiye’yi tanıtmanın anahtarı sanat

Bugüne kadar 8 albüm çıkardığını belirten genç rapçi, "Müziğimle dünya çapında yakaladığım bu başarıdan çok mutluyum. Ülkemi tüm dünyaya tanıtmanın en doğru yolunun sanattan geçtiğini düşünüyorum. Doğru projeler ve doğru adımlarla bunu başaracağım” dedi.

250 milyon izlendi

Digital Platformlarda toplam izlenme ve dinlenme sayısı 250 milyona yakın olan Massaka, Türkiye de DMC Müzik ve Avrupa’da Universal Müzik ile çalışıyor. Şimdiye kadar onlarca önemli isimle de çalışan rapçi, Ceza, Killa Hakan, GekkoG, Anıl Piyancı, Contra, Velet, Canbay&Wolker, Yener Çevik, Defkhan, Sansar Salvo, Hayki, Joker, Dr.Fuchs, Cashflow, 6ix9ine,Wiz Khalifa,Joe Young, Haftbefehl,Raf Camaro gibi isimlerle onlarca önemli projeye imza attı.Yakında ise SnoopDogg,Gucci Mane,IceT,GlassesMalonegibi dünya starları ile projelerini sevenleri ile buluşturacağını belirtti.

 

81 ilde 81 konser anlaşması yaptı

26 ve 27 Aralık’da yapacağı önemli projelerin ardından Türkiye turnesine de çıkacağını söyleyen Massaka, 81 ilde 81 konser vererek rekor kıracak. Türk müzik severlere adeta rap resitali yapacak olan genç şarkıcı, turnesinin startını da şubat ayında veriyor.

FACEBOOK İLE BAĞLAN