HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 26 Mart 2019

Sis Dünyasını Otuz Üç Tabloya Yansıttı

Magazinizmir
Dokuz yıl resim öğretmenliği yaptıktan sonra seramik karo sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Dokuz Eylül Üniversitesi Resim-İş Bölümü mezunu Belgin Günaydın, beşinci kişisel sergisini İzmir Gt Art & Interiors Sanat Galerisi'nde açtı.

Halen Yurtbay Seramik Ürün Geliştirme ve Tasarım Müdürü olarak iş hayatını sürdüren, aynı zamanda da resim çalışmalarına devam eden Günaydın, 'Sisli Puslu, Renkli Renksiz' olarak adlandırdığı sergisini yaklaşık dört buçuk yılda tamamladığını ifade etti. Beşinci kişisel sergisinde yağlı boya ve akrilik tekniği ile hazırladığı otuz üç tabloyu sergileyen sanatçı, sadece sis değil, resimlerinde çevre kirliliği, savaşlar, iklim bozulmaları gibi pek çok konuya dokunduğunu, bu konuların insanlara etkisini renklerle sembolik olarak meydana getirdiğini söyledi.

Bodrum Gümüşlük'te bir atölye oluşturan ancak seramik sektöründeki iş yaşamını devam ettirdiği için çalışmalarını zaman zaman İzmir'de, daha çok Eskişehir'de sürdüren Günaydın, devam eden hayatın sıkıntıları yaşanırken renkli zamanların da olduğunu, bu yüzden sislerini sadece siyah, beyaz, gri değil, resimlerinde sisleri renklere boyayarak ifade etmeye çalıştığını söyledi. Başarılı ressam, kendi sis dünyasını yansıttığı resimlerindeki sisler için “Sis bazen gizemlidir, bazen muhteşem, bazen saklar, bazen kaybettirir. Bazen nefes aldırmaz, bazen yabancıdır. Bazen yanlız hissettirir, bazen ıssızdır, bazen kasvetlidir, bazen koruyucudur” dedi. Sergi, 28 Mart'a kadar ziyarete açık kalacak.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN