HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 27 Mart 2019

Serginin Geliri Bursa Dönüştü

Magazinizmir
Peyzaj Mimarı ve Fotoğraf Sanatçısı Reyhan Özlen, dünyanın beş kıtasında çektiği fotoğrafları İzmir Ticaret Odası'nda sergiledi.

Dünyanın Beş Kıtasından Yaşantının Suretleri adıyla sergilenen fotoğrafların geliri, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve Gündoğdu Rotary Kulübü aracılığıyla bursa dönüştü. Serginin açılışı için özel bir davet organize edildi. Sanat, iş ve siyaset dünyasından pek çok davetlinin katıldığı davette konuşan EÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu, "Sanat, hayata renk ve anlam katıyor. Bunu yaparken sanatın ve sanatçının sosyal sorumluluk çalışmalarına destek vermesi, bu anlamı daha da yüceltiyor. Kuruluşundan bu yana yaklaşık 20 bin çocuk ve gencin eğitimine destek olan vakfımızın çalışmalarına sanatıyla katkıda bulunan sevgili Reyhan Özlen'e tüm EÇEV ailem adına yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

Sergide, Afrika, Amerika, Avrupa, Asya kıtaları içerisinde bulunan 37 ülkeden, pek çok eyalet ve yüzlerce şehirdeki insanlar, yaşamlar, kültürler ve geleneklere göz tanıklığı ettiğini ifade eden Reyhan Özlen, "Bu sanat paylaşımını faydayla buluşturmak istedim. Serginin ilk günü elde edilen geliri, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı'nın gençleri için öğrenci bursu olarak kullanacağız. İkinci gün ise, Gündoğdu Rotary Klübü'nün desteklediği gençler için öğrenci bursu olarak kullanacağız" dedi. Sergi, 27 Mart'a kadar ziyarete açık kalacak.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN