HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 27 Aralık 2019

“ŞEN MAKAS” OYUNU TÜRKİYE’DE ÜÇÜNCÜ SEZONUNDA KAHKAHA REKORU KIRMAYA VE SEYİRCİLERİ EĞLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR.

Magazinizmir
Amerikan Tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan “ŞEN MAKAS” üç yıldan bu yana Türkiye’nin pekçok yerinde kapalı gişe oynayarak rekora doğru ilerliyor.

İnteraktif seyircinin katılımıyla oyunda işlenen bir cinayet çözülüyor ve her oyunda farklı bir sonuç elde ediliyor. Ve oyunu tekrar tekrar izlemeye gelen seyirciler katili bulmak için sordukları sorularla merak etmeye devam ediyorlar. Paul Portner’ın yazdığı, yıllar önce Türkiye’ye Tiyatrokare’nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor. 

“ŞEN MAKAS” YENİ YILDA DA ŞEN KAHKAHALARLA, SEYİRCİ İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR.

Melek Baykal : “Tiyatroda interaktif komedi oyunlarının çok örneği ve çok çeşitli olmasına rağmen, “Şen Makas” oyununda müthiş bir seyirci vardı. İnteraktif bölümde onlar bizi yönlendiriyor. Oyunun bu halde izlenmesinde yönetmenimiz Nedim Saban’ın çok büyük emeği var. Seyircinin bu ilgisiyle oyun Türkiye’de de neden izlenme rekorları kırmasın” dedi.

 “ŞEN MAKAS” yeni yılın ilk oyunu 4 Ocak Cumartesi Trump Gösteri ve Kültür Merkezinde oynadadıkyan sonra, 16 Ocak’ta Ankara MEB,  23 Ocak Beylikdüzü Kültür Merkezi, 25 Ocak Nevşehir, 26 Ocak Konya Devlet Tiyatrosu, 27 Ocak Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi, 28 Ocak Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi, 29 Ocak Mersin Büyük Şehir Belediyesi, 30 Ocak Adana -01 Burada P.S.M. de tiyatroseverlerle buluşuyor…

 

- 4 OCAK CUMARTESİ / SAAT: 20:30  TRUMP KÜLT. MER.

- 16 OCAK PERŞEMBE / SAAT: 20:00  ANKARA MEB      

- 23 OCAK PERŞEMBE / SAAT: 20:30  BEYLİKDÜZÜ KÜLT. MER.      

- 25 OCAK CUMARTESİ / SAAT: 20:30  NEVŞEHİR  

- 26 OCAK PAZAR / SAAT: 16:00  KONYA DEVLET TİYATROSU

- 27 OCAK PAZARTESİ / SAAT: 20:30  KAYSERİ KADİR HAS KÜLT.  

- 28 OCAK SALI / SAAT: 20:30  KIRŞEHİR NEŞET ERTAŞ KÜL.MER.

- 29 0CAK ÇARŞAMBA / SAAT: 20:30  MERSİN BÜYÜK ŞEHİR.BEL.K. MER.

- 30 OCAK PERŞEMBE / SAAT: 20:00  ADANA 01 BURADA P.S.M         

- 15 ŞUBAT CUMARTESİ / SAAT: 20:30  TRUMP KÜLT.MERK.    

FACEBOOK İLE BAĞLAN