HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 5 Temmuz 2022

SEÇİL TUNA YENİ ŞARKISI İÇİN STÜDYOYA GİRDİ

Magazinizmir
Antalya’da yaşayan ve yaklaşık 8 ay önce ‘’Rota’’isimli şarkısını yayınlayan ve bu şarkı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Seçil TUNA, yeni şarkısının stüdyo çalışmalarına başladı.

Sanatçı yeni şarkısı için Türkiye’nin en büyük aranjörlerinden biri olan sürpriz bir isimle çalıştığını ve şarkının müzik piyasasında ciddi bir yankı uyandıracağını sözlerinde belirtti.Daha önce Zafer Kerey imzası taşıyan ‘’Rota’’ şarkısı ile müzikseverlerden tam not alan Seçil TUNA,sosyal medyada ve birçok platformda bu şarkı ile ciddi izlenme ve beğeni sayılarına ulaşmıştı.Ayrıca sanatçının ‘’Rota’’şarkısı Türkiye’nin birçok radyosunda çalınarak dinleyiciler tarafından büyük bir ilgi görmüştü.

Sanatçılığının yanısıra Seçil TUNA, sporcu kimliği ile de dikkat çekiyor.Profesyonel olarak üç yıl voleybol,iki yılda basketbol oynayan sanatçı halen spora olan tutkunluğunu her fırsatta dile getiriyor.
Sanatın farklı dallarında birçok profesyonel eğitim alan sanatçı özellikle iki yıl boyunca aldığı Latin Dans Eğitimi ile klip ve sahne performanslarında göz dolduruyor.Sanatçı bir ailenin kızı olan Seçil TUNA,sanatçı olan annesini kendisine rol model alarak çok uzun süre şan dersleri ve piyano eğitimi aldı.Üniversite eğitimini Dumlupınar Ünv.Resim bölümünde tamamlayan sanatçı resim konusunda da zaman zaman yeteneklerini sergilemektedir.

18 yaşında modellik yapan ve çocukluğundan beri modayı takip eden Seçil TUNA,halen moda üzerine çizim ve tasarımlar yaparken bununla ilgili videoları kendi youtube kanalında yayınlayarak takipçileri ile paylaşmaktadır.

‘’İnsan yaşantısı yelkenli bir gemiye benzer,yapmış ve dinlemiş olduğumuz şarkılar,bunun rüzgarıdır’’diyen Seçil TUNA müziğe olan tutkusunu bu cümlesi ile belirtiyor.Yeni çıkacak şarkısında çok profesyonel bir ekiple çalıştığını belirten sanatçı;’’Gece-gündüz yeni şarkımız için çalışıyoruz.Günümüzde maalesef sektörde yaşandığı gibi gerçeği yansıtmayan izlenmeler ile değil gerçek ve organik izlenme sayılarını hedefliyoruz ve çok kısa süre içerisinde şarkımız yayında olacak’’diyerek müzik sektörüne manalı bir mesaj veriyor.

Güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Seçil TUNA’nın sır gibi sakladığı yeni şarkısı daha şimdiden müzikseverler arasında büyük merak uyandırdı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN