HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 19 Şubat 2019

Red Bull Music Kürasyonuyla Oluşturulan SónarLab'in Programı Belli Oldu

Magazinizmir
Sónar Istanbul, 8-9 Mart 2019 tarihlerinde üçüncü kez Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

Müzik ve yaratıcılıkla teknolojiyi buluşturan festivalde; Red Bull Music küratörlüğünde hazırlanan SónarLab sahnesinin programı yapılan eklemelerle en son haline geldi. Berlinli üçlü FJAAK, Detroit tekno müziğin önemli isimlerinden The Urban Tribe’ın kurucusu DJ Stingray, house müzikte harikalar yaratan Octo Octa, Brooklyn underground sahnesinin öne çıkan ismi Volvox, house, techno, dub ve breakbeat gibi müziğin farklı köşelerine dokunan Special Request ve HAAi gibi isimler SónarLab sahnesinde İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. Sahnede ayrıca Mind Shifter, Tufan Demir, DJ Lag, Loradeniz, DJ Seinfeld ve Havantepe yer alacak.

Modern zamanların müziğini dünyanın pek çok yerine taşıyan, 65 farklı kentte ses getiren Barselona merkezli Sónar Müzik Festivali, bu yıl Türkiye’de üçüncü kez 8-9 Mart 2019 tarihlerinde Zorlu PSM’de düzenlenecek.

Müziğin en sofistike örneklerini sanatseverlere sunan Red Bull Music, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da SónarLab Sahnesi’nin kürasyonunu üstleniyor. Hem kulağa hem de göze hitap eden SónarLab sahnesi programında, elektronik ve dans müziğin en nitelikli isimleri yerini aldı.

Program Detayları

SónarLab by Red Bull Music 2019 sahnesi; 8 Mart Cuma günü 20.30’da Synthwave ekibi Mind Shifter ile başlayacak. 21.20’de Red Bull Music Academy mezunlarından Tufan Demir ile devam edecek gecede saatler 23.30’u gösterdiğinde The Urban Tribe’ın kurucusu DJ Stingray sevenleriyle buluşacak. Saat 01.00’da eşsiz performansıyla sahneyi dans pistlerine çevirmekte zorlanmayan DJ Lag, saat 02.30’da house, acid, afro ve disko etkileri taşıyan setleriyle dikkat çeken Avustralyalı müzisyen HAAi ve son olarak saat 04.30’da İngiliz prodüktör Paul Woolford'un house, techno, dub ve breakbeat gibi farklı köşelerine dokunan sureti Special Request sahnede olacak.

9 Mart Cumartesi günü ise; SonarLab by Red Bull Music sahnesinde müzik, Red Bull Music Academy’nin geçen yılki Türk katılımcılarından Loradeniz ile 19.30’da başlayacak. Tan Tunçağ'ın son projesi Cava Grande’nin 20.50’de yer alacağı sahne; 21.45’te house, jungle, tekno ve ambient gibi türleri sentezleyen DJ Seinfeld ile devam edecek. Detroit tekno müziğin önemli isimlerinden, house müzik janrasında büyüleyici performanslar sergileyen Octo Octa 23.20’de, analog ve saf müziklerini canlı performansla sahneye taşıyacak olan Berlinli üçlü FJAAK ise 01.15’te sahne alacak. 02.50’de Brooklyn underground sahnesinin başarılı isimlerinden Volvox ile devam edecek gecenin kapanışını 04.50’de sahneye çıkacak olan İstanbul gece hayatının önde gelen simalarından Havantepe yapacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN