HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 16 Ocak 2020

RECEP ÇİFTCİ, “KADİM SEMBOLLERİ” RESİM SERGİSİYLE 31 OCAK – 15 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA İZMİR GT GALERİ’DE…

Magazinizmir
Sanatla yoğrulmuş bir yaşam öyküsüne sahip olan ressam Recep Çiftçi, 31 Ocak – 15 Şubat tarihleri arasında İzmir’in en önemli galerilerinden GT Art & Interiors’da sergi açıyor. Sanatçı, “Küçük İşler, Büyük Anlatımlar” sergisiyle, manalardan ilham aldığı kadim semboller ile meydana getirdiği eserlerini, İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Manevi yolculuğu sırasında tasavvuf ile tanışan ve yolculuğuna öğretinin ışığında devam eden Recep Çiftci, kendisini, “özünü arayan sanatçı” olarak tanımlıyor.  Sanat alanındaki eğitimlerini Paris’te tamamlayan Recep Çiftci, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında 9 kişisel sergi açmış, 50’nin üzerinde karma sergiye katılmıştır. 2013’te de Pent Awards Design Ödülü’nü kazanan Recep Çiftçi’nin eserleri uluslararası kolleksiyonlarda yer almaktadır.

 

GT Galeri Interiors’da, 15 gün sürecek olan sergi, 31 Ocak akşamı, “özel  açılış daveti”  ve  "kadim semboller" başlıklı sohbetiyle başlayacak. 

 

 Program: 

Sergi Açılış Kokteyl  - 18:30

Sohbet "Kadim Semboller" - 20:00 - 21:00

 

Recep Çiftçi Kimdir?

1969’da Konya’ da doğan sanatçı,  6 yaşında ailesiyle birlikte Paris’e göç ederek tüm eğitimini Fransa’da tamamlamıştır. 1989’da Ecole de Marketing Pier Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan sanatçı; bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında  9 kişisel sergi açmış, 50’nin üzerinde karma sergiye katılmıştır.

2013’te de Pent Awards Design Ödülü’nü kazanan Recep Çiftçi’nin eserleri uluslararası kolleksiyonlarda yer almaktadır.

FACEBOOK İLE BAĞLAN