Özel Ento Tıp Merkezinden Sanata Destek

Özel Ento Kültür Sanat Günleri davetlilerinin ve İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Lüküs Hayat müzikali Konak Elhamrada sahnelendi.İlk kez 1933 yılında sahnelenen eserin müzikleri, Türk Beşlerinden Cemal Reşit Rey, metni ise kardeşi Ekrem Reşit Rey’e ait. Eserin Sahne Yönetmeni usta sanatçı Haldun Dormen. İZDOB Elhamra Sahnesi’nde iki perde olarak sahnelenen Lüküs Hayat, Türk toplumunun Batı ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan gülünçlükleri sahneye taşıyan, iki farklı kültürün yüzleşmesinden ortaya çıkan durumun değişmezlerini anlatıyor.
Küçük hırsızlıklarla geçinen “Rıza” ile “Fıstık” bir zengin evine girince kendilerini kıyafet balosunda bulurlar, ikilinin içine düştüğü bu yeni ortam, batılılaşma özentisinin ortasına düşmüş halktan insanların durumu. Çelişkilerin iyice keskinleştiği yaşam biçimleri komik olaylara neden oluyor.

Özel Ento KBB Cerrahi Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Denizhan Özkaya “Ento KBB olarak sanata ve sanatçıya destek vermek bizde gelenek haline geldi. Ünlü ressam Cavit Atmaca’nın resim sergisi de dahil birçok İzmir’li sanatsevere destek veriyoruz ve daha fazlasını da yapmaya hazırız. İzmir halkının kendine yakışan, modern ve sanata sahip çıkan kimliğini koruması ve geliştirmesi için her birey ve kurum üzerine düşeni yapmalıdır” diye konuştu.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel Ento Tıp Merkezi, Sanat, Lüküs Hayat müzikali, Elhamra, Cemal Reşit Rey, Haldun Dormen, İZDOB Elhamra Sahnesi, Özel Ento KBB Cerrahi Tıp Merkezi, Denizhan Özkaya, Cavit Atmaca, İzmir ewtkinlikleri, izmir cemiyeti