Okulda Oyun Var, 5 Bin Çocuğu Mutlu Etti

Tiyatroyu çocukların ayağına götürerek, onların sanatla iç içe büyümelerine olanak sağlayan Konak Belediyesi’nin başarıyla yürüttüğü, 'Okulda Oyun Var' projesi 50'nci oyunu geride bıraktı.Konak Belediyesi’nin ilk olarak 2014 yılının Ekim ayında 'Sokakta Oyun Var' sloganıyla başlattığı ardından da 'Okulda Oyun Var' olarak devam ettirdiği 'Konak’ta Çocuklar Eğleniyor' projesi sayesinde bugüne kadar 5 bin öğrenci tiyatro izleme fırsatı buldu. Her hafta en az iki ilkokulda tiyatro oyunu sahneleyerek, sanatı çocukların ayağına götüren ‘Okulda Oyun Var’ kapsamında sahnelenen tiyatro oyunlarının 50’ncisi geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

Kuklalar Gülümsetti

Konak Belediyesi Tiyatro Atölyesi'nin sahnelediği 50’nci oyun ünlü 'Bremen Mızıkacıları' oldu. Grimm Kardeşler'in unutulmaz masalındaki eşek, köpek, kedi ve horozun başından geçen maceraların yer aldığı oyun, tiyatro sanatçıları Mahir Özel ve Serkan Koçak'ın yönlendirmesiyle bu kez kuklalar ile anlatıldı. İlk kez okullarında bir kukla gösterisi izleyen öğrenciler, dört kafadarın komik hikayelerini keyifle izledi. Kuklaları izleyen minik öğrencilerin kahkahalarını tutamadığı oyun büyük alkış aldı.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Belediyesi, Sokakta Oyun Var İzmir, İzmir Sokakta Oyun Var, İzmir Etkinlikleri, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Cemiyeti