İzmir'in İlk Korku Filmi "Çağrılan" Vizyonda

Altın Portakal Film Festivali’nde "Fedakar" filmiyle "Behlül Dal Jüri Ödülü"nü kazanan yönetmen Hüseyin Eleman, yeni filmi "Çağrılan" ile bu kez izleyici korkuttu.Tamamı İzmir’de çekilen korku filminin İzmir galası, yönetmen ve oyuncu kadrosunun katılımıyla Point Bornova’daki Cinemaximum’da yapıldı. Senaryosunu Hüseyin Eleman ve Yerkan Kahraman’ın yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı, Meral Ceren Türk, Çağla Nefesoğlu, Çağdaş Yılancı, Eray Ertüren, Mina Yorulmaz, Özge Ünlütezcan, Yerkan Kahraman ve Ege Emlek yer alıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Alsancak’taki kullanılmayan binasında 1 ayda çekilen ve found footage tekniği ile hazırlanan yapım, efektleri ve korku dolu sahneleri ile izleyicilere gerilimi yüksek dakikalar yaşattı. Yönetmen Hüseyin Eleman’ın ilk korku filmi olan aynı zamanda 3. uzun metrajlı yapımı olan “Çağrılan”, konservatuvar öğrencisi bir grup gencin dünyada ilk kez canlı yayında korku filmi çekip davet ettikleri izleyicilere sunmasını anlatıyor.

Cin çağırma seansı sırasında okunan bir dua yüzünden olayların kontrolden çıkıp gençlere hiç beklemedikleri bir kabusu yaşatmasını konu alan film, galaya katılan davetlileri fazlasıyla korkuttu. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Altın Portakal Film Festivali, Fedakar Filmi İzmir, Behlül Dal Jüri Ödülü İzmir, Hüseyin Eleman, Çağrılan Filmi İzmir, Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı, Meral Ceren Türk, Çağla Nefesoğlu, Çağdaş Yılancı, Eray Ertüren, Mina Yorulmaz, Özge Ünlütezcan, Yerkan Kahraman, Ege Emlek, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti