HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 12 Temmuz 2021

İzmir’de Mutlaka Yapılması Gerekenler

Magazinizmir
Yaz aylarında en çok duyduğumuz şeylerden birisi de ‘’İzmir’de nereyi gezebilirim?’’ Her bir köşesinde apayrı bir atmosfere sahip bu şehirde hem tarihi hem de doğayı keşfedebileceğiniz ve harika vakit geçirebileceğiniz birçok adres var. İşte İzmir’de mutlaka yapılması gerekenler!

Alaçatı’nın Rengarenk Sokaklarını Gezin!
Yaz aylarında oldukça popüler bir hale gelen Alaçatı Çarşı’nın dar caddeleri ve rengarenk sokaklarında gezmeye bayılacak, fotoğraf çekilmeye doyamayacaksınız. İzmir’e gelirseniz mutlaka görmeniz gereken vazgeçemeyeceğiniz bir nokta haline gelecek!

 

Çeşmealtı Gece Pazarı’nda Alışveriş Yapın!
Bu pazarda yok yok desek yeridir! El yapımı çeşit çeşit aksesuarlar, birbirinden farklı yazlık kıyafetler ve çok daha fazlası… Tertemiz havada deniz kenarına kurulan bu pazara, Çeşmealtına yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız!

 

 

 

Karaburun Koylarını Keşfedin!
Ege’nin gizli kalmış cenneti Karaburun’un tertemiz havasına, ağaçlar arasına gizlenen masmavi koylarını keşfetmeye bayılacaksınız!

 

Şirince Köyünde Doğanın Tadını Çıkarın!
Şirince Köyü doğal güzelliği ve eşsiz mimari yapısı ile hayran kalacağınız bir atmosfere sahip. Aynı zamanda birçok şarap bağına sahip olan bu köyde, Şirince’ye özgü şarapların tadımını yapmadan asla dönmeyin!

 

 

 

Kordon’da Rakı Balık Yapın!
İzmir’in vazgeçilmezi Kordon’da dostlarınız ile günbatımına karşı rakı balık yaparak muhteşem bir akşam geçirebilirsiniz.

 

 

 

Tarihi Kızlarağası Hanı’nda Güne Kahve Molası Verin!
Kemeraltı’na yolunuz düşerse Kızlarağası Hanı’na uğramadan dönmeyin! Kumda kahvesi ile oldukça popüler olan ve her bir köşesine hayranlık duyacağınız bir tarihe sahip. Gitmek için acele etseniz iyi olur çünkü bu mekânda yer bulmak oldukça zor…

 

 

 


Tarihi Asansör’den Şehre Bakın!
Konak’ta bulunan Dario Moreno sokağı, Tarihi Asansör’ün hemen aşağısında yer almaktadır. Yol boyunca tarihi köşklerin ve konakların sıralandığı bu sokaktan asansöre çıkarak şehrin harika görüntüsüne bakabilirsiniz.

  

 


Foça da Gün Batımını Seyredin!
Foça’nın gün batımının eşsiz renklerine hayran kalacaksınız! Huzur dolu bir deniz manzarasında, mis gibi havanın ve gün batımının keyfini mutlaka çıkarmalısınız…

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN